FC Zlín oficiální web

Juniorka začala jarní část vysokým vítězstvím

17.02.2019

V prvním mistrovském zápase roku 2019 se juniorka představila na Vršavě proti celku Karviné. A byli to právě mladí ševci, kteří od začátku zápasu hráli s chutí a svůj výkon dokázali korunovat čtyřmi brankami.

V prvních deseti minutách jako první zahrozili hosté, kteří zakončovali po centru do boční sítě. Poté převzali otěže zápasu mladí ševci a začali si vytvářet mnoho brankových příležitostí.

Nejprve trefil do odkryté brány Červenka tyč. Na druhé straně mohl otevřít skóre hostující útočník, ale sám před Rakovanem nezakončil mezi tři tyče.

Ale v 19. minutě se již skóre měnilo. Slaměna se postavil k přímému kopu z hranice pokutového území a jeho tečovanou střelu dorazil do odkryté brány pohotový Martin Mlýnek, 1:0.
Další branku mohl přidat z několika příležitostí aktivní Nečas, ale ani jednou na Ciupu nevyzrál.

To se podařilo až Slaměnovi, který proměnil pokutový kop po ruce hostující obránce, 2:0. A za další dvě minuty bylo ještě veseleji, protože se po samostatném úniku prosadil Nečas, 3:0.

Ve druhém poločase se jako první dostali k ohrožení karvinští, ale z dobré pozice se jim nepodařilo zamířit přesně.
Hostující celek se ve druhém poločase snažil tlačit více dopředu, ale zároveň tím vytvářel pro zlínské hráče více prostoru v útočné fázi. A zlínští se tak hnali několikrát za navýšením skóre.

Nejprve po sérii přihrávek zakončoval Červenka nad a ani Mlýnek nedokázal využít nadějné přečíslení 2 na 1.

A tak to na vzal na sebe v 72. minutě Martin Mlýnek, který unikl po levé straně obránci, dostal se až do pokutového území, kde si jeho přihrávku srazil do vlastní brány Paholík, 4:0.

Ve zbývajícím čase se spíše už jen dohrávalo a žádný tým si již další příležitost nevytvořil.
Juniorka tak vstoupila do jarní části vítězně a stále drží naději na postup mezi nejlepších 10 týmů Juniorské ligy. Další utkání hraje v neděli na hřišti Jihlavy.

FC FASTAV Zlín U21 – MFK Karviná U21 4:0 (3:0)

FC Fastav Zlín: Rakovan (46. Šiška) – Červenka (69. Sklenář), Cedidla, Košák, Tkadlec A. (85. Venený), Slaměna, Mlýnek V. (78. Bykchovskij), Zahradník, Tkadlec R., Mlýnek M., Nečas (87. Strachoň)

MFK Karviná: Ciupa – Galuška, Gros (65. Hujo), Hejda, Holec, Lingr, Paholík (77. Motyčka), Putyera, Suchan, Wala, Hladík (85. Botur)

Branky: 19. Mlýnek M., 34. Slaměna (pen.), 36. Nečas, 72. Paholík (vl.)

Rozhodčí: Vojkovský - Podaný, Mojžíš
ŽK: Košák, Nečas - Holec