FC Zlín oficiální web

Ševci proti Zlatým Moravcům nezaváhali a slaví výhru. Trenér zkouší nového stopera

24.01.2018

Po dvou remízách a jedné výhře, si svěřenci trenéra Bohumila Páníka připisují v přípravě další vítězství. Dnes na Vršavě zdolali slovenského soupeře, ViOn Zlaté Moravce, v poměru 3:1, když se o branky postarali Železník, Beauguel a Traoré.

FC FASTAV Zlín

3:1

1:1

4. kolo - Přípravné zápasy, 24.1.2018, 13.00 hod.
Fotbalový areál Vršava, Zlín

FC ViOn Zlaté Moravce

Branky: 10. Železník, 52. Beauguel, 87. Traoré – 8. Ewerton

FC FASTAV Zlín: 1. poločas: Dostál – Holík, Bijimine, Gajić, Matejov – Džafić, Štěpánek, Traoré, Vukadinović – Slaměna, Železník 2. poločas: Zlámal – Kopečný, Bačo, Bijimine, Bartošák – Ekpai, Hnaníček, Jiráček, Nečas – Beauguel, M. Mlýnek

FC ViOn Zlaté Moravce:

Utkání pro Zlínské však zrovna dobře nezačalo. Už v 8. minutě šli totiž hosté do vedení. Stanislav Dostál při odkopu míče nešťastně uklouzl a balón trefil přímo na nohy hráčů soupeře. Ti se tak náhle ocitli ve zlínském vápně v přesile. Stačily dvě přihrávky a hostující Ewerton poslal Zlaté Moravce do vedení 1:0.

Zlínu se povedlo ale rychle odpovědět. Už za tři minuty bylo srovnáno. Traoré zachytil míč na polovině soupeře, poslal přihrávku do strany, odtud přišla další do vápna, kde byl před brankou připraven Lukáš Železník a ve vyložené šanci nezklamal. Stav zápasu tak byl opět vyrovnaný a s výsledkem 1:1 skončil i první poločas.

Ševcům vstup do druhé půle vyšel. Lukáš Bartošák potáhl míč středem hřiště a přesnou přízemní přihrávkou do šestnáctky našel nohu Davida Beauguela, jenž poslal balón za záda hostující brankáře a ševci tak vedli 2:1. Pojistka v podobě třetí branky přišla až v závěru utkání. V 88. minutě rozehráli domácí roh nakrátko, následný centr na zadní tyč pak našel Ibrahima Traorého, který potvrdil výhru ševců 3:1.

V základní sestavě Zlína se dnes objevila nová tvář v podobě bývalého obránce (záložníka) Sedanu, Perugie a Córdoby Jonathna Bijimina. Ten nyní zkouší štěstí v našem týmu a proti Zlatým Moravcům nastoupil ve stoperské dvojici se Srbem Gajićem.

Na zádech měl číslo dvacet, levou ruku mu zdobila kapitánská páska. Na umělém trávníku vydržel třiadvacetiletý vysoký Afričan sedmdesát minut. Hlavní trenér Bohumil Páník po utkání prozradil, že reprezentanta Demokratické republiky Kongo budou zkoušet ještě v sobotním zápase proti Třinci. Poté se rozhodne, zdali v týmu žlutomodrých ševců zakotví na trvalo i pro jarní část HET ligy.