FC Fastav Zlín oficiální web

Dobrý výkon body nepřinesl. Ševci se vrací z Liberce bez bodu

17.02.2021

Fotbalisté Zlína ani ve druhém zápase po návratu z karantény neskórovali. Přitom díky videu Moravané zahrávali v 86. minutě penaltu, kapitán Fastavu Tomáš Poznar ale poslal míč pouze do břevna. Zlínští tak v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY podlehli Liberci 0:1 a na výhru čekají už devět utkání.

FC Slovan Liberec

1:0

0:0

17. kolo - FORTUNA:LIGA, 17.2.2021, 14.00 hod.
Stadion U Nisy

FC FASTAV Zlín

Branky: 69. Rondič ŽK: Mara, Sadílek, Faško, Karafiát, Mosquera – Jawo, Potočný, Janetzký, Procházka
Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Vodrážka (Raplík) | VAR: Orel | AVAR: Kubr
Počet diváků: Bez diváků.

FC Slovan Liberec: Nguyen (68. Knobloch) – Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula – Pešek (88. Šulc), Karafiát (68. Purzitidis), Faško (57. Rondič), Mara (46. Sadílek), Mosquera – Rabušic. Trenér: Hoftych.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Fantiš, Simerský, Buchta, Procházka – Hlinka (87. Pedrito), Conde, Janošek (75. Matejov) – Jawo (63. Janetzký), Poznar, Potočný (87. Dramé). Trenér: Páník.

Ševcům na severu Čech scházeli nejen marodi Jiráček, Vraštil a Čanturišvili, ale také vykartovaný bek Cedidla, takže univerzál Fantiš se zatáhl a nastoupil na pozici pravého obránce. Do základní sestavy se vrátil uzdravený Jawo, jen mezi náhradníky začal Janetzký.

Fastav začal u Nisy slušně, v úvodní čtvrthodině byl aktivnějším týmem. Ve 12. minutě však chyboval Fantiš a Slovan poprvé zahrozil. Po Mosquerově centru se sám před Dostálem zjevil Rabušic, ve vyložené šanci ale neuspěl, když dobře zasáhl hlavně obětavý Simerský.

Oba domácí hráči si spolupráci zopakovali i o chvíli později. Po dalším Kolumbijcově přesném centru hlavičkoval nejlepší liberecký střelec mimo.

Vzápětí se do zakončení dostal hostující Conde. Prudká rána zlínského středopolaře po přiťuknutí Jawa skončila těsně vedle. Ve 23. minutě šli Moravané do vedení. Trefa kapitána Poznara, kterého přihrávkou za obranu vysunul výborně hrající Janošek, ovšem kvůli ofsajdu neplatila.

Ševci byli dál aktivnější, soupeře přehrávali. Hlavičce Potočného scházela razance, Fantiš zase po výborné Janoškově přihrávce místo střely přihrával.

Liberci to v první půli drhlo, zlepšil se až s příchodem Sadílka po změně stran. Šanci měl hned po přestávce Koscelník. Jeho ránu zblokoval Procházka.

Ve druhém poločase na těžkém terénu přibylo faulů a ostrých soubojů, další šance však za deště nepřicházely.

Severočeši ve druhé půli přišli o zraněného brankáře Nguyena, domácí kouč Hoftych na rozdíl od minulého zápasu s Českými Budějovicemi vystřídal hned pět hráčů. A jeden z nich, Imad Rondič, v 69. minutě otevřel skóre. Bosenský forvard v souboji odtlačil Buchtu a po centru Mosquery hlavou poslal míč za Dostála do sítě.

Ševci mohli v závěru vyrovnat, když jim pomohlo video. Tentokrát k penaltě. Po rohu Potočného a hlavičce Simerského zahrál Mosquera rukou a rozhodčí Berka na pokyn videoasistenta a zhlédnutí záznamu ukázal na bílý puntík.

Poznar ale nabídnutou příležitost nevyužil. Kapitán Fastavu mířil pouze do břevna.

Moravané už v hektickém závěru na remízu nedosáhli, domů se vracejí přes celou republiku s prázdnou.

Náročný program pokračuje v sobotu, kdy ševci doma vyzvou pražskou Spartu.