FC Fastav Zlín oficiální web

Fotbalistky Zlína neudržely v Hodoníně neporazitelnost

12.10.2020

Fotbalistky Zlína poprvé v této sezoně narazily. V šestém kole Moravskoslezské ligy žen prohrály v Hodoníně 1:2. V tabulce i nadále drží vedoucí příčku. Na body mohly pomýšlet i zlínské dorostenky, nadějně rozehraný duel v Líšni ovšem nedotáhly do zdárného konce.

Zlíňankám se v Hodoníně opravdu příliš nevedlo a hned v první půli nabraly dvoubrankovou ztrátu. Po změně stran sice bojovaly a snažily se výsledek zvrátit, stačilo však jen na vstřelení kontaktní branky v samotném závěru střetnutí.

„V úvodním poločase nám vázla kombinace, první gól jsme si daly vlastní a improvizovaná sestava bez čtyř hráček základní sestavy se chvíli hledala. Navíc jsme neproměnily minimálně pět vyložených příležitostí. I takové zápasy ale k fotbalu patří a síla kolektivu je v tom, aby překonal tyto nezdary a bojoval dál. Věříme si,“ ubezpečil zlínský trenér Karel Dolina.

Dorostenky Zlína se představily v Líšni. A nezačaly vůbec špatně. Už ve 12. minutě se prosadila Konečná, nicméně od 25. minuty obuly brněnské hráčky střelecké kopačky a pěti góly v řadě výsledek naklonily na svoji stranu. Po přestávce už se hrál opět vyrovnaný fotbal a na každé straně se skóre změnilo pouze jednou.

„Nadějně rozehrané utkání pro nás nakonec skončilo smutně. Výsledek mohl být přijatelnější, kdybychom měli trošku štěstíčka a nepřišel výpadek ve hře po obdržené vyrovnávací brance. Každopádně uděláme maximum, abychom to soupeři na jaře vrátili,“ slíbil zlínský trenér David Ščuglík.

VÝSLEDKY – 6. KOLO MSLŽ: FK HODONÍN – FC FASTAV ZLÍN 2:1 (2:0). Branka Zlína. 90. Brzósková. Rozhodčí: Dorotík – Kukula, Hlavinka. Hráno bez diváků. Sestava Zlína: Matlachová – Šiblová, Hanáčková, Hrubá, Martáková, Rozsypalová, Marholtová, Kubicová, Ševčíková P., Ševčíková N., Machů. Na střídání: Brzósková, Jakešová, Hájková.

5. KOLO II. LIGY DOROSTENEK MORAVA: SK LÍŠEŃ – FC FASTAV ZLÍN 6:2 (5:1). Branky Zlína: 12. Konečná, 79. Franková. Rozhodčí: Kašík - Bažant, Holý. Hráno bez diváků. Sestava Zlína: Tašková – Barotková, Hlavicová, Martináková, Zichová – Majerechová, Holubová, Románková, Franková – Konečná, Holíková. Na střídání: Zelinková, Vidrmanová, Kovačičová, Štichová, Kotrlová, Králíková, Horňáková.