FC Fastav Zlín oficiální web

Janetzký trénuje doma a pomáhá vyrábět roušky: Přítelkyně je zdravotní sestra. Ví, jak moc je stav vážný


17.03.2020


Sportovní svět se zastavil. Ligy se přerušují a čeká se, jak se situace bude vyvíjet. Zlínští hráči trénují podle individuálního tréninkového plánu, Jakub Janetzký se však věnuji se svou přítelkyní ještě jiné ušlechtilé činnosti.

„Vyrábím s přítelkyní a její rodinou roušky,“ prozrazuje zlínský záložník. „Byl to náš společný nápad, vzhledem k tomu, že je přítelkyně zdravotní sestra, tak ví jak moc je aktuální stav vážný, takže mě do celé té situace zasvětila,“ popisuje Janetzký, který vyzývá ostatní, aby se nestyděli roušky na veřejnosti nosit. 

„Myslím, že je to potřeba. Chtěli jsme, aby se mladí lidé nebáli nosit roušky, a aby věděli, že se není za co stydět. Přítelkyně toto dala na svůj instagramový profil, kde se jí následně ozvala slečna s prosbou, zda bychom nemohli několik kusů dodat i pro jejího strejdu pracujícího pro policii,“ vysvětlil začátek této pomoci. „Nemáme jich moc, jen okolo dvaceti, ale je to i tím, že máme starý šicí stroj, který jsme těžce sháněli. Má špatné jehly a nemáme moc materiálu, ale co půjde, pošleme dál,“ vysvětluje dvaadvacetiletý fotbalista, jenž chápe rozhodnutí vlády ohledně aktuální karantény. 

„Myslím, že karanténa je nepříjemná naprosto pro všechny, ale aktuálně je důležitější zdraví nás všech, takže musíme držet při sobě a snažit se tuto dobu přečkat,“ vzkazuje. Zároveň však dělá vše pro to, aby byl na případný rozjezd jarní části sezony co nejlépe připraven. „Individuální plán plním dle pokynů, chodím běhat a posiluji. Mou velkou výhodou je domácí posilovna, takže je to momentálně místo, kde vypnu a můžu se plně soustředit na přípravu.“

A co takový individuální plán vše zahrnuje? „Skládá se z běhání a posilování s vlastním tělem. Většinou jdu ráno do posilovny a odpoledne si zaběhat. Od trenérů jsme dostali mustr, jak by to mělo vypadat a podle toho se řídím,“ popisuje zlínský záložník. „Jsou tam ukázky cviků, jak mají vypadat a různé typy běhů, ať už nějaké kontinuální běhy nebo běhy, kde se mění intenzita.“ 

Liga je zatím přerušena, ale Janetzký není ohledně jejího pokračování velkým optimistou. „Bohužel vzhledem k tomu, že nikdo netuší, jak dlouho bude tento stav trvat, si myslím, že se liga nedohraje. Samozřejmě bych byl za příznivý stav rád, ale tohle je vyšší moc. Nikdo nemůžeme říct, jak to bude,“ obává se rodák z Opavy.

Žádný z hráčů podobnou situaci nejspíš nezažil, návrat na trávník tak nebude rozhodně jednoduchý. „Před návratem k zápasům nás určitě čeká kratší příprava, ale nic velkého. Spíš se budeme připravovat na duely, které budou před námi,“ předpokládá. 

 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

#KlubZVRPB
1.SK Sigma Olomouc339131140
2.FK Teplice339111338
3.FC Fastav Zlín33961833
4.MFK Karviná335121627
5.Slezský FC Opava335101825
6.1.FK Příbram33672025