FC Zlín oficiální web

JUNIORKA PŘEHRÁLA TŘINEC

U21

03.10.2017

Druhého vítězství v řadě a navíc i další čisté konto slaví zlínská U21. Tentokrát zajížděla na hřiště ocelářů z Třince a po trpělivém výkonu zaslouženě veze ze Slezska tři body.

Úvod zápasu začali ševci velice aktivně a hned v prvních minutách musel brankář Adamuška vytáhnout pár dobrých zákroků. Nejprve se vytáhl proti střele z voleje Podia a následně podržel i proti střele Víta Mlýnka po vysunutí Votavou.

Zlínští byli lepší na míči, domácí je nechali hrát a spoléhali jen na dobrou defenzivu s následnými rychlými protiútoky. Ve 20. minutě mohl otevřít skóre Štípek, jenže i jeho střela z vápna mířila těsně mimo. A ve 33. minutě se poprvé dostali k ohrožení Zlámalovy brány i domácí, naštěstí jejich střílený centr do vápna se ze závaru odrazil od domácího hráče do zázemí.

Ale na druhé straně se musel zase vytáhnout Adamuška, aby vyrazil střelu aktivního Votavy, která mířila pod břevno. A to ještě nebylo do poločasu vše, pár minut před koncem proběhla ze zlínských kopaček pěkná kombinace po ose Venený – Holík – Mlýnek Martin a právě poslední jmenovaný zakončoval z velice nadějné pozice, bohužel si míč trefil do své nohy, a proto branka nepadla.

Do druhého poločasu vyměnil v bráně zkušeného Zlámala Šiška, a hned po úvodním hvizdu musel vytáhnout hodně důležitý zákrok. Po centru z pravé strany se dostal do zakončení domácí útočník a jeho střelu reflexivně vyrazil z brankové čáry právě zmiňovaný Šiška.

Jenže ševci opět nechtěli zůstat po zadu a hned za chvíli se dostal do situace 1 na 1 Martin Mlýnek, svého obránce si zasekl a ocitl se úplně sám před Adamuškou, bohužel i tato šance brankou neskončila a střela mířila vysoko nad.

Dále se po rohovém kopu dostali ke střele třinečtí, jenže i s jejich střelou pod břevno si dokázal poradit zlínský Šiška. A zase na druhé straně se po rychle rozehrané standardní situaci dostal ke střele z úhlu Votava, střela mířila pár centimetrů vedle levé tyče.

Votava a i žlutomodří dlouho nesmutnili. Hned o minutu později, tedy v 68. minutě se konečně měnilo skóre utkání. Víťa Mlýnek projel mezi třemi hráči až před Adamuška, posledním dotekem se vyhnal až brankové čáře, z tama ještě stihl ocentrovat před bránu a s přispěním pravé tyče nahrál před poloprázdnou bránu Votavovi, a pro něho už nebyl velký problém vstřelit svůj první gól ve zlínském dresu, 1:0.

A v 70. minutě to už bylo o dvě branky. Víťa Mlýnek se nebál u čáry souboje jeden na jednoho, obránce přeběhl a nacentroval na přední tyč, kam naběhl důrazný Votava a hlavou i s pomocí tyče rozvlnil domácí síť podruhé, 2:0.

Po brance se ševci zatáhli a Třinec začal kousat. Po centru mohl snížit domácí Joukl, jenže jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. A i proto, že následné závary před bránou zlínských brankou neskončili, tak si ševci odvážejí zaslouženě z Třince tři body. Další zápas hrají až za dva týdny, čeká je totiž také jako A-tým reprezentační pauza.

FK FOTBAL Třinec U21 – FC FASTAV Zlín U21 0:2 (0:0)

Rozhodčí: Hanáková – Antoníček, Caletka
Branky: 58. a 70. Votava
ŽK: Samiec
Diváci: 35

FC Fastav Zlín: Zlámal (46. Šiška) – Zahradník, Kolář, Tkadlec, Holík (68. Nečas), Venený, Mlýnek M., Štípek (52. Maršálek), Mlýnek V., Votava, Podio

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Celba, Cieslar (81. Ceniga), Chloň (72. Šarudi), Joukl, Lanc (77. Potuček), Lasota (66. Konečný), Masař, Samiec, Velner, Zahaluk (28. Markiefka)