FC Fastav Zlín oficiální web

Marek Hlinka před Karvinou: Musíme odevzdat co nejlepší týmový výkon a věřím, že body budeme mít


14.02.2020


Ševci zítra odstartují jarní část sezony zápasem na hřišti Karviné. Tedy soupeře, se kterým nemá Marek Hlinka příliš dobrou zkušenost. Jak sám vzpomíná, tak v Karviné ještě nevyhrál. 

„Je nejvyšší čas to zlomit. Vždy jsme tam odehráli dobré zápasy, ale vítězství odtud ještě nemám. Mám tam nějakou prohru, remízu, takže je nejvyšší čas to zlomit,“ vyzývá odhodlaně devětadvacetiletý hráč, jenž už vyhlíží start sezony.

„Konečně přichází liga. Příprava byla pro mě dost dlouhá a hlavně náročná. Strašně moc se běhalo. Myslím, že jsme měli dobrou přípravu. Liga je už za dveřmi a my se na ni těšíme,“ říká natěšeně.

Cíl do prvního utkání jara je jasný. „Potřebujeme bodovat, takže očekávám velmi náročný a těžký zápas. Nebude to nic jednoduchého. Je to první zápas po zimní přestávce, takže jsem sám zvědavý, co nám to přinese,“ říká Hlinka.

 „Očekávám, že to bude zápas plný soubojů, čemuž bude nahrávat i těžký terén. Moc fotbalové krásy asi čekat nelze,“ předpokládá rodák z Bánské Bystrice. 

„Víme, co chceme hrát, pracovali jsme na tom celou přípravu, takže věřím, že v Karviné budeme úspěšní,“ má jasno Hlinka, který se těší na konfrontaci s některými bývalými spoluhráči. „Těším se na setkání s nimi.“ 

Přesto se soupeřem příliš zabývat nechce. „My se musíme soustředit sami na sebe, odevzdat co nejlepší týmový výkon a věřím, že na nějaké body tam budeme mít.“

Ševci během zimní přípravy nezaháleli a do týmu přibylo několik nových hráčů. Převážně pak cizinců. „Já si myslím, že v tom není žádný problém, protože kluci tady umí dobře anglicky a dokonce Martin Ngimbi umí výborně česky,“ upozorňuje Hlinka, jemuž se zdá být tým dobře připraven.

„Já mám z toho dobrý pocit. Odehráli jsme dobré zápasy. Sice nám chyběly nějaké vstřelené góly, ale po herní stránce to bylo dobré. Už to jen dostat do zápasu a proměnit ty šance,“ uzavřel. 
 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

#KlubZVRPB
1.SK Sigma Olomouc339131140
2.FK Teplice339111338
3.FC Fastav Zlín33961833
4.MFK Karviná335121627
5.Slezský FC Opava335101825
6.1.FK Příbram33672025