FC Fastav Zlín oficiální web

Nová posila! Představujeme vám Marka Hlinku!


12.02.2019


K našemu týmu se dnes připojila třetí zimní posila. Tou se stal osmadvacetiletý slovenský záložník Marek Hlinka, který přichází z gruzínského Torpeda Kutaisi.

Jak by ses představil našim fanouškům?
Ti, kteří sledují fotbal, tak mě mohli vidět v dresu Dukly Praha nebo Baníku Ostrava. Popsal bych se jako typický defenzivní soubojový hráč s dobrou střelou. Samozřejmě vždy dávám na tým, na to, aby byla dobrá parta.

Prošel si českou ligou, nyní sis odskočil do Gruzie, proč jsi tam skončil?
Když jsem přišel do Gruzie, tak ty první zápasy byly vynikající, hráli jsme kvalifikaci o Evropskou ligu, takže to bylo všechno super, hrál jsem na své pozici, potom mě posunuli pod hrot, co mě vůbec není vlastní. Už před koncem soutěže trenér naznačil, že by měl odejít čínský investor, co se v prosinci i stalo, a to byl jeden z hlavních důvodů, mého konce, tak jako dalších cizinců.

Kdy a jak proběhla první jednaní se Zlínem?
Když byl tým na soustředění v Turecku, tak mě volal můj manažer, že byl v kontaktu se zástupci Zlína a že mě bude pravděpodobně volat pan Grygera. Ten se mě zeptal, jestli bych měl zájem, což jsem mu potvrdil a dnes se vše konečně definitivně dohodlo.

Měl jsi i jiné nabídky?
Konkrétní ne, jediná byla ze Zlína a okamžitě jsem věděl, že sem chci.

Co rozhodlo pro Zlín?
Dobře se znám s Tomášem Poznarem, takže jsem měl informace z první ruky, jak to tu funguje, jaká tady je parta, neměl jsem vlastně ani moc nad čím přemýšlet.

Co víš o Zlínu?
Tak českou ligu sleduji už dlouho, protože jsem tu hrával. Vím, že Zlín je takový rodinný klub, je tu vždy dobrá atmosféra, kabina je výborná, je tu nový trenér, takže nový impuls. Moc se těším do práce. Chodí tu hodně lidí na zápasy, což je pro mě velmi pozitivní, protože v Gruzii až tolik fanoušků nechodilo a přeci jenom, fotbalistu to více baví, když má pro koho hrát.

Znáš někoho v kabině?
Kromě Poznyho, ještě Sašu Jakubova, se kterým jsem hrával také za Baník, Pabla Podia, s tím jsem se potkal v Podbrezové a ještě Mateje Rakovana, kterého znám z reprezentačních výběrů.

Mluvil si už s trenérem a o tvé roli v týmu?
Zatím jen krátce, když jsme se spolu bavili, tak mě něco naznačil, ale na to bude ještě čas, abychom si sedli a pobavili se.

Budeš připraven na zápas v Příbrami?
Těžko říct, protože jsem se teď nějaký čas připravoval s kondičním trenérem, chybí mě herní praxe, tak uvidíme. Taky záleží na tom, jestli se stihnou vyřídit všechny potřebné papíry.

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

#KlubZVRPB
1.SK Sigma Olomouc339131140
2.FK Teplice339111338
3.FC Fastav Zlín33961833
4.MFK Karviná335121627
5.Slezský FC Opava335101825
6.1.FK Příbram33672025