FC Fastav Zlín oficiální web

Poslední venkovní zápas v Teplicích ševci nezvládli

07.12.2019

Poslední venkovní zápas podzimu Zlínu výsledkově nevyšel. Ševci od 47. minuty prohrávali 0:1, ale díky brance Fantiše ze 72. minuty se jim povedlo srovnat. Remízový stav ale dlouho nevydržel, protože o tři minuty později Teplice opět vedly zásluhou Knapíka. Zlínským se do konce utkání už nepovedlo duel zvrátit a tak z Teplic odjíždí bez bodů.

FK Teplice

2:1

0:0

19. kolo - FORTUNA:LIGA, 7.12.2019, 14.30 hod.
AGC Aréna Na Stínadlech

FC FASTAV Zlín

Branky: 46. Řezníček, 74. Knapík - 72. Fantiš ŽK: 58. Nazarov, 90. Grygar - 90. Wágner
Rozhodčí: Denev – Blažej, Koval
Počet diváků: 1524

FK Teplice: Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal, Hyčka (46. Radosta) – Nazarov (68. Kodeš), Kučera, Žitný, P. Mareš – Jakub Řezníček, J. Mareš (C) (90+2. Moulis), trenér: Hejkal.

FC FASTAV Zlín: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hnaníček (90. Železník) – Matejov (83. Čanturišvili), Hlinka, Jiráček (C), Bartošák – Poznar (65. Janetzký), Wágner, Fantiš, trenér: Kamenik.

Za prvních deset minut utkání se nic zásadního nestalo. Ani jeden z týmů se nedostal k ohrožení branky, a tak osiřelé tribuny dále čekaly na první šanci. Ta mohla přijít ve 14. minutě, ale roh Teplic odvrátili Zlínští do bezpečí. Chvíli na to přiťukl ve vápně Fantiš míč na Wágnera, ale tomu nevyšel první dotek a ke střele se nedostal.

Ve 22. minutě si ševci po centru do vápna vypracovali tlak. Matejov poslal míč do šestnáctky, tam na zadní tyči vracel míč před branku Fantiš, ale gólman domácích balón vyrazil. Poté z dalšího útoku střílel Jiráček a Grigar opět musel zasahovat. Navíc nechybělo moc, aby se k dorážce dostal Wágner, ale bohužel pro Zlín se tak nestalo.

O dvě minuty později ale přišla velká šance Teplic. Žitný poslal krásný pas za obranu na Řezníčka, ten šel ze strany na Rakovana, zasekávačkou se zbavil obránce a následnou střelou překonal zlínského brankáře, kterého však zachránila tyč. Chvíli poté pak napřáhl z hranice šestnáctky Jakub Mareš a jeho ránu musel Rakovan krotit v rukavicích.

Ve 33. minutě dělili ševce centimetry od inkasované branky. Jakub Mareš se totiž uvolnil ve vápně, položil si obránce a byl sám proti Rakovanovi. Zlínského gólmana zkusil přelobovat, což se mu povedlo, ale na brankovou čáru stihl doběhnout Petr Buchta, který vykopl míč z brankové čáry a zachránil jistý gól.

Pak se připomněli zase Zlínští. Antonín Fantiš hlavičkoval z úhlu a jeho pokus proletěl kousek kolem vzdálenější tyčky teplické brány. Následně byla k vidění velká šance zase na druhé straně. Do centru na zadní tyči se vložil Hyčka a před odkrytou bránou na poslední chvíli zachránil Zlínské Matej Rakovan, jenž vytasil svou nohu a vykopl balón na roh.

Ve 44. minutě poslali domácí dlouhý míč za obranu na Nazarova, ovšem Rakovan vyběhl proti míči též a byl u něj o chvíli dřív, což ševce zachránilo. Jinak by totiž teplický hráč šel sám na bránu. Víc už toho první poločas nenabídl. Do šaten se šlo za stavu 0:0.

Vstup do druhého poločasu Zlínu vůbec nevyšel. Hned ve druhé minutě druhé půle poslal Čmovš centr do vápna, míč propadl až na zadní tyč, kde byl připraven Jakub Řezníček a ten se vložil do centru a uklidil balón do zlínské sítě. Domácí tak vedli 1:0. V 50. minutě pak napřáhl k dělovce Kučera a Rakovan se musel natáhnout k tyči, aby vytěsnil jeho pokus na roh.

V 53. minutě hlavičkoval ve vápně Cedidla, ale s jeho pokusem si Grigar v pohodě poradil. V 60. minutě přišla velká šance domácích. Jakub Mareš po rychlé akci domácích nezasáhl míč směřující před bránu, ovšem od obránce se balón odrazil do vápna, tam se ke střele dostal dobíhající Žitný, jenž Rakovana překonal, ale na brankové čáře zachránil celou situaci Hnaníček. Poté měl příležitost po centru z druhé strany Nazarov, který se protlačil k hlavičce, ale Rakovan byl na místě.

Následně přišla šance i na druhé straně. Nejprve Wágnera ve vápně vychytal Grigar a z následné dorážky poslal Poznar svou hlavičku vedle. V 67. minutě měli domácí další velkou příležitost. Žitný zůstal po brejku nehlídaný, napřáhl k ráně na hranci velkého vápna a Rakovan musel jeho střelu vyrážet. V 72. minutě ale z ničeho nic udeřili ševci. Po centru do vápna se míč dostal k Antonínu

Fantišovi, ten ve vápně napřáhl k ráně a míč poslal nekompromisně pod břevno teplické brány. Bylo tak srovnáno na 1:1.

Tento stav ale dlouho nevydržel. V 75. minutě zahrával Petr Mareš standardku ze strany. Jeho prudký centr proletěl před branku, tam si na něj vyskočil Jan Knapík a ten poslal míč za záda Rakovana. Domácí tak opět vedli. V 79. minutě sklepl míč Wágner a zakončoval Janetzký, jenže bránu přestřelil. V 88. minutě vyběhl Rakovan skoro až na půlku, aby sebral míč Jakubu Marešovi a s přispěním obránců se mu to nakonec povedlo. Ševci ještě v závěru zkoušeli zatlačit domácí a urvat bod, ale neúspěšně. Zlín ze severu Čech odjíždí s porážkou 1:2.