FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci dlouho drželi nerozhodný stav, nakonec však Slavii podlehli

14.06.2020

Zlín zakončil základní část ligy prohrou na hřišti první Slavie. Zlínští dlouho drželi remízový stav 0:0, ale v 74. minutě odcentroval ze strany Stanciu, k hlavičce před brankou se dostal Masopust a ten vstřelil jediný gól zápasu. Ševci tak prohráli 0:1 a v tabulce končí na 13. místě, což jim do nadstavby dává výhodu tří domácích zápasů oproti dvěma venkovním.

SK Slavia Praha

1:0

0:0

30. kolo - FORTUNA:LIGA, 14.6.2020, 17.00 hod.
Sinobo stadium

FC FASTAV Zlín

Branky: 74. Masopust ŽK: 49. Holeš, 67. Bořil – 43. Tchanturishvili, 45. Bačo, 45. Conde, 54. Bartošák, 90. Džafić ČK: 90. Hučko (realizační tým)
Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Hurych

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Zima, Kúdela (46. Takács), Bořil – Ševčík, Holeš (68. Traoré) – Masopust, Stanciu (86. Hellebrand), Provod – Musa (79. Frydrych), trenér: Trpišovský.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov (81. Cedidla), Bačo, Simerský, P. Buchta – Džafić, Conde, Bartošák (58. Fantiš), Tchanturishvili (75. Jawo) – Janetzký (81. Martínez García), Poznar, trenér: Páník.

Ve čtvrté minutě kopali domácí standardku ze strany. Centr Stanciua dopadl až na malé vápno, kde vznikl zmatek a Dostál musel rukama i nohama dělat vše pro to, aby míči zabránil v pohybu za brankovou čáru. Ševci se ale s vypětím všech sil ubránil a odvrátili celou situaci na roh. V jedenácté minutě pak zahrávali Slávisté další roh, po kterém se do zakončení dostal jeden z domácích hráčů, ale nedokázal balón umístit mezi tři tyče.

Ve 20. minutě kombinovali Slávisté kolem šestnáctky, až to nevydržel Masopust a pokusil se o střelu z dálky, která však mířila vysoko nad. O sedm minut později se prokličkoval že ke střele z hranice vápna Stanciu, ale jeho rána šla vedle. Ve 36. minutě kopali ševci roh, po kterém se ještě dostal dvakrát k centru ze strany Džafić, ale všechny míče do šestnáctky obrana Slavie odvrátila.

Ve 43. minutě zahrávali domácí standardku, po které se dostal k ráně z dálky Stanciu, ale jeho střelu obrana Zlína ztečovala a míč zkrotil v rukavicích Dostál. Dvě minuty poté ševci faulovali před šestnáctkou a Slavia měla k dispozici další standardku. Tentokrát se k míči postavil Stanciu a z dobré pozice to zkusil přímo na bránu, ale Dostál si z jeho střelou poradil.

Ve třetí minutě nastavení první půle měl k dispozici obrovskou šanci Bořil. Zlínská obrana zaspala a Bořil hlavičkoval před Dostálem úplně nekrytý. Gólman ševců však skvěle zakročil a podržel své mužstvo. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Hned v úvodu druhého poločasu měli Slávisté obrovskou šanci. Míč proskákal po rohu až do středu vápna, kde se do technické střely vložil Masopust, ale Dostál reflexivně zasáhl a vytáhl míč mimo. Další povedený zásah zlínského gólmana. V 53. minutě se ševci vymanili z obléhání, míč šel až za obranu Slavie, kde byl připravený Poznar a zkusil překvapit vyběhnutého Koláře střelou z nějakých čtyřiceti metrů. Bohužel pro Zlín ale bránu minul.

Chvíli na to ale přišla další velká šance Slavie. Míč za obranu dostal Musa, byl sám před Dostálem, ale zlínský brankář dobře vyběhl, zmenšil Musovi střelecký úhel a ten nedokázal balón umístit do sítě. V 65. minutě skončil po hlavičce Simerského míč v síti, ale radost ševců byla předčasná. Rozhodčí ho pro ofsajd neuznal.

V 70. minutě nedosáhl Dostál na centr z rohu, ale na malém vápně ho zastoupil Buchta a odvrátil míč do bezpečí. Akci ze 74. minuty už ale ševci ubránit nezvládli. Domácí dokázali vykombinovat obranu Zlína, do centru z brankové lajny se dostal Stanciu, poslal balón před branku na Lukáše Masopusta a ten před odkrytou bránou neměl problém doklepnout míč do sítě. Slavia tak vedla 1:0.

Zlín měl ještě čas se zápasem něco udělat, ale Slavia až na samotný závěr už ševce k ničemu nepustila. V nastavení se ještě dostal k hlavičce v dobré pozici Poznar, ale toho vychytal Kolář a navíc rozhodčí pískl ofsajd. Ševci tedy odjíždí z Prahy s porážkou 0:1.