FC Zlín oficiální web

Ševci doma nestačili na Mladou Boleslav

19.10.2019

Zlín doma podlehl Mladé Boleslavi 0:2. První branka zápasu padla po rohu, když se v závaru před bránou nejlépe zorientoval Mešanovič a dal hostům vedení. Zlínští si vypracovali několik šancí, ale žádnou neproměnili. V závěru utkání tak pojistil gólem do otevřené obrany výhru hostů Bucha.

FC Fastav Zlín

0:2

0:1

13. kolo - ZÁPASY F:L, 19.10.2019, 16.30 hod.
Stadion Letná

FK Mladá Boleslav

Branky: 26. Komlichenko, 89. Bucha ŽK: 26. Džafić, 28. Podio, 69. Matejov – 32. Pudil, 77. Křapka, 79. Jiří Klíma
Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler
Počet diváků: 2918

FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov, P. Buchta, Hnaníček (46. Cedidla), Bartošák – Folprecht, Jiráček (C), Podio – Fantiš, Železník, Džafić (75. Janetzký), trenér: Kameník.

FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Křapka – Hubínek, Budínský, Matějovský (C) (46. Bucha), Fulnek – Mešanović (61. Jiří Klíma), Komlichenko, trenér: Weber.

Už ve čtvrté minutě byla k vidění obrovská šance hostů. Komlichenko poslal krásný pas do šestnáctky, kde se sám před gólmanem ocitl Mešanovič, jehož však skvěle vychytal Rakovan. V desáté minutě se po pěkné narážečce dostal až do vápna Bartošák, místo střely ale zvolil přihrávku a ta nedopadla dobře.

Chvíli na to měl šanci Matejov, kterému nahrál do střely Fantiš, ale jeho rána skončila jen na připraveném Stejskalovi. V sedmnácté minutě poslal střílený centr do brány Fulnek a Rakovan se musel hodně natahovat, aby nečekaný pokus vytáhl na roh. Ve dvacáté minutě kopali ševci přímý kop. K němu se postavil Džafič a vyslal ránu na bližší tyč přes zeď, kterou však Stejskal dokázal vytáhnout na roh.

Ve dvaadvacáté minutě hlavičkoval z malého vápna Mešanovič, ale nebyl v ideálním postavení a bránu přestřelil. Pak zkusil docela nečekanou střelu Komlichenko a Rakovan se musel hodně natahovat, aby ji vytěsnil na roh. Po rohovém kopu však přišel centr do malého vápna, kde byl chumel boleslavských hráčů, ze kterého vytrčil nohu Nikolay Komlichenko a poslal míč za záda Rakovana. Hosté tak vedli 1:0.

Ve 31. minutě mohlo být vyrovnáno. Lukáš Železník dostal přihrávku do středu vápna, z první vypálil, ale míč mu úplně nesedl, jelikož jeho střela skončila mimo. Pak kopali domácí další přímý kop. Tentokrát z druhé strany, a tak si ho na povel vzal Podio. Trefil však pouze zeď. Zlínští ale byli i nadále aktivní. Džafič se dostal do vápna a ze strany zkusil vystřelit. Bránu však přestřelil.

V poslední minutě první půle měli ještě Boleslavští velkou šanci na navýšení vedení. A opět z rohu. K centru do malého vápna se dostal jeden z hostujících hráčů, pokusil se o hlavičku a k odraženému míči se dostal Pudil. Ten měl před sebou zcela volnou bránu, ale nedal střele dostatečnou sílu, a tak stačil Rakovan zakročit a kritickou situaci uhasit. První poločas tedy skončil 1:0 pro Boleslav.

V 52. minutě přišel pas za obranu, ke střele se protlačil Džafič, jenže míč netrefil dobře a bránu minul. O tři minuty později rozkmital své rychlé nohy hostující Bucha, dostal se až od vápna, kde přihrával na střed, ale Rakovan vyběhl a míč schoval do rukavic. Před šedesátou minutou si ševci vytvořili tlak kolem pokutového území Boleslavi, ale finální fáze jim dělala problém. Proto k žádné velké příležitosti nedošlo.

V 68. minutě měl na noze vyrovnání Lukáš Železník. Ten dostal skvělý centr na nohu do pozice na penaltovém puntíku. Železník se rozhodl pro střelu z první, ale bránu trestuhodně přestřelil. V 75. minutě to zkusil z dálky Bartošák, ale jeho střela skončila také vysoko nad. O chvíli později centroval ze strany do vápna Matejov. Na jeho pas se natahoval Buchta, ale míč jen lehce lízl, a tak branku neohrozil.

Ševci v závěru bojovali o vyrovnání, ale chyběla jim větší lehkost. Hlavně ve finální fázi se jim nedařilo nadějně rozehrané akce dotáhnout do zakončení. Podio to tak zkusil střelou z úhlu, kterou si Stejskal mále vrazil do brány. Zlínští pochopitelně otevřeli obranu a toho dokázala Boleslav využít. Přihrávku za obranu zachytil Pavel Bucha, jenž šel sám na bránu. Rakovan proti němu vyběhl, ale boleslavský záložník zacílil přesně k tyči a zlínský gólman byl bez šance. Utkání tak dospělo do svého konce a hosté slaví vítězství 2:0.