FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci doma nestačili na Příbram

18.04.2021

Sérii nezdarů se ševcům nepovedlo ukončit ani proti Příbrami. O výsledku duelu rozhodla situace z 68. minuty, kdy byl faulován před brankou Lubega a rozhodčí po konzultaci s VAR nařídil pokutový kop. Ten proměnil Tomáš Pilík a jeho gól stačil Příbrami na tři body.

FC FASTAV Zlín

0:1

0:0

27. kolo - FORTUNA:LIGA, 18.4.2021, 14.00 hod.
Stadion Letná

1. FK Příbram

Branky: 70. Pilík z pen. ŽK: 22. Janošek, 43. Matejov, 68. Buchta – 28. Obdržal
Rozhodčí: Pechanec – Nádvorník, Ratajová
Počet diváků: Bez diváků.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Cedidla, P. Buchta, Procházka, Matejov (72. Čanturišvili) – Potočný, Hlinka (82. Martínez García), Janošek (61. Janetzký), Jawo (61. Y. Dramé) – Poznar (C), Fantiš (72. Vraštil), trenér: Páník.

1. FK Příbram: Šiman – Nový, S. Kingue, O. Kingue, Mezera (84. Kvída) – Tregler (C) – Antwi, Obdržal (46. Soldát), T. Pilík (79. Vávra), Zorvan – Lubega (87. Dočekal), trenér: Valachovič.

V sedmé minutě se pokusil o střelu zpoza vápna Janošek, ale jeho ránu Šiman bez problému zkrotil v rukavicích. Ve třinácté minutě zaváhali ševci na kraji obrany, Antwi se procpal do šestnáctky, ale jeho rána skončila na boční síti. V devatenácté minutě zachránil velkou šanci Cedidla, který zblokoval přihrávku před branku, kde byl připraven volný Antwi.

Ve 30. minutě vytvořili ševci chybu v obraně a málem že ji nevyužil Lubega. Dostál ale stačil proti míči vyběhnout a od příbramského útočníka pak balón zamířil do autu. Na konci poločasu zahrávali ševci přímý kop ze strany. Střely se ujal Potočný, ale jeho rána skončila jen na zdi. Po první půli se tak šlo do šaten za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu jako první prověřil připravenost Šimana Matejov, ale s jeho ránou neměl hostující gólman žádný problém. Chvíli na to se do nečekaného zakončení dostal Jawo, ale byl příliš z úhlu. V 59. minutě posílal ze strany přihrávku před bránu Pilík a po souboji ve vápně se na zemi ocitl Lubega. Rozhodčí celou situaci ještě konzultovali s VAR a penaltu nenařídili.

V 66. minutě natáhl ke střele zpoza šestnáctky Zorvan, ale jeho ránu k tyči Dostál lapil do rukavic. V 68. minutě se ocitl za obranu Lubega, udělal kličku Dostálovi a k zemi ho poslal Buchta. Od rozhodčího viděl okamžitě žlutou a byl nařízen pokutový kop. K tomu se postavil Tomáš Pilík a ač si Dostál na míč sáhl, tak balón do sítě prošel. Příbram se tak ujala vedení 1:0.

Zlínští po inkasované brance přidali, naopak hosté se začali koncentrovat výhradně na obranu. V 84. minutě měl dobrou pozici i prostor ke střele Vraštil, ale bránu minul. Ševci sice měli územní převahu, ale v zahuštěné obraně hostů si nedokázali vypracovat žádnou vážnější šanci. Utkání tak dospělo ke svému konci a výsledkem 1:0 pro Příbram.