FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci doma nestačili na Slavii

27.01.2021

Sešívaní o zápase rozhodli už v první půli. Po sedmnácti minutách totiž byl stav 3:0 pro úřadujícího mistra, který ještě do přestávky přidal další dvě branky a vedl 5:0. Zlín ale druhý poločas nezabalil a alespoň zkorigoval skóre na konečných 2:6, když se trefili Cedidla a Poznar.

FC FASTAV Zlín

2:6

0:5

12. kolo - FORTUNA:LIGA, 27.1.2021, 18.00 hod.
Stadion Letná

SK Slavia Praha

Branky: 48. Cedidla, 74. Poznar – 3. Olayinka, 11. Kuchta, 17. Kuchta, 36. Sima, 45. Kuchta, 89. Musa ŽK: 39. Cedidla, 72. a 75. Slovák ČK: 75. Slovák
Rozhodčí: Franěk – Dresler, Flimmel
Počet diváků: Bez diváků.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Cedidla, P. Buchta, J. Kolář – Dramé, Jiráček (C), Hlinka, Slovák – Martínez García (69. Toutou Mpondo) – Jawo, Poznar, trenér: Páník.

SK Slavia Praha: Kolář – Bah, Kúdela, Hovorka (18. Kačaraba), Bořil (C) – Holeš (75. Hromada), Provod – Sima (62. Lingr), Stanciu (61. Traoré), Olayinka – Kuchta (62. Musa), trenér: Trpišovský.

Utkání nezačalo pro Zlín vůbec dobře. Hned první útočná akce Slavie skončila gólem. Sima dostal pas do běhu na kraji hřiště, poslal přesnou přihrávku na kraj malého vápna a Peter Olayinka svou střelu z první umístil míč k tyči zlínské brány. Dostál byl bez šance. Hosté tak rychle vedli 1:0. V šesté minutě sice dostal balón do sítě také Poznar, ale po kontrole VAR bylo potvrzeno, že se jednalo o ofsajd.

V jedenácté minutě bylo pro ševce ještě hůř. Sima na kraji opět rozjel akci, prostrčil míč směrem k bráně na Baha, jenž dal přihrávku na malé vápno, odkud míč do sítě procedil Jan Kuchta. Sešívaní se tak dostali do vedení 2:0. Pražané však hráli ve velké pohodě a v 17. minutě přišel třetí zásah. Stanciu rozehrál standardku, ševci ji odvrátili jen na vrchol šestnáctky, odkud vypálil Olayinka a jeho ránu tečoval za záda Dostála Jan Kuchta.

Ve 22. minutě hlavičkoval ve vápně Poznar, ale byl v těžké pozici a bránu minul. Minutu na to měl u kopačky snížení Jiráček. Balón mu šel do běhu v ideální pozici před bránou, ale zlínský kapitán ho nedokázal trefit. Hostům to však lepilo. Na co sáhli, to vyšlo. Ve 36. minutě předal Kuchta balón Abdallahu Simovi, ten za vápnem napřáhl k ráně a ta zapadla do rohu zlínské brány. Dostál se natahoval marně. Sešívaní vedli už o čtyři góly.

Ve 43. minutě mohl snížit Poznar. Do vápna mu přiletěl centr ze strany, ale z dobré pozice bránu přestřelil. To hosté měli produktivní den. Na konci první půle ubránili rohový kop, Sima poslal do útoku Olayinku, ten dal míč pod sebe na Provoda, který vybídl k hattricku Jana Kuchtu, jenž střelou do šibenice nezaváhal. Poločas skončil stavem 5:0 pro Slavii.

Zlínští měli dobrý vstup do druhé půle. Pedro rozehrál standardku, poslal centr do vápna, který proskákal až na zadní tyč, kde ho do sítě protlačil Martin Cedidla a snížil na 1:5. V 51. minutě měl velkou šanci Poznar. Ten se probil do vápna, snažil se balón umístit na zadní tyč, ale Kolář ho vytáhl mimo tři tyče.

V 57. minutě byl blízko ke gólu opět Poznar. Zlínský útočník se ocitnul před Kolářem, opět chtěl míč dát na zadní tyč, ale i tentokrát proti němu zasáhl slávistický brankář a vytáhl jeho střelu na roh. Krátce na to byli pro změnu v šanci hosté. Kuchta dostal ve vápně čas i prostor ke střele, ale tu poslal jen do boční sítě.

V 74. minutě se po delší době něco událo a byl z toho gól pro Zlín. Jawo na kraji šestnáctky získal balón, poslal centr před bránu, kde ho srazil před Tomáše Poznara jeden z obránců a ten se konečně dokázal prosadit, čímž snížil na 2:5 z pohledu Zlína. O minutu později ale šli ševci do oslabení. Tomáš Slovák viděl druhou žlutou kartu, z čehož byla červená a mladý zlínský hráč musel ze hřiště.

V 84. minutě mohl navýšit vedení hostů Petar Musa. Ten dostal balón do vápna před bránu, jenže míč mu lehce poskočil a branku přestřelil. Musa si ale nakonec přece jen napravil chuť. V 89. minutě si pohrál se zlínskou obranou a poté střelou mezi nohy Dostála pečetil skóre utkání na konečných 2:6 z pohledu Zlína.