FC Zlín oficiální web

Ševci doma prohráli s Mladou Boleslaví

17.04.2022

Před posledním kolem základní části je rozhodnuto. Ševci si zahrají ve skupině o udržení. Doma totiž nestačili na Mladou Boleslav, s kterou prohráli 1:2. Stav duelu otevřel ve 21. minutě Douděra a v 52. Minutě navýšil vedení hostů Ladra. Za Zlín snižoval pak v 82. minutě Rudolf Reiter.

FC Fastav Zlín

1:2

0:1

29. kolo - ZÁPASY F:L, 17.4.2022, 17.00 hod.
Stadion Letná

FK Mladá Boleslav

Branky: 82. Reiter - 21. Douděra, 52. Ladra ŽK: 8. Procházka, 59. Vraštil, 73. Hrubý – 22. Dancák, 72. Smrž, 90. Matejovský
Rozhodčí: Radina – Vodrážka, Antoníček
Počet diváků: 2477

FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov (79. Simerský), Procházka (C), Vraštil, Cedidla – Fillo (61. Reiter), R. Hrubý, Conde, Janetzký, Y. Dramé (79. Jawo) – Fantiš (61. Čanturišvili), trenér: Jelínek.

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra (82. Sladký), Suchý, Karafiát, D. Šimek – Ewerton (90+1. Skalák), Smrž, Matějovský (C), Dancák (68. Hlavatý), Pech – Ladra (68. Milan Škoda), trenér: Hoftych.

V páté minutě byla k vidění první vážnější příležitost utkání. Matejov poslal pas z kraje hřiště před bránu, tam balón proskákal vápnem až na druhou stranu a do rány se opřel Dramé, jenž však nemířil přesně. O minutu později to byl opět Dramé, který provětral rukavice gólmana Šedy a ševci vytěžili alespoň roh.

V deváté minutě zahrávali hosté standardku ze strany. Balón zamířil před bránu, tam se do něj nohou vložil Smrž, ale jeho pokus šel naštěstí pro Zlín mimo. V 16. minutě byl v dobré příležitosti Fantiš. Matejov poslal další centr ze strany, před bránou našel hlavičku Fantiše, ale ten nedokázal balón usměrnit mezi tyče.

Minutu poté měla ale plné nohy práce zlínská obrana. Douděra se dostal až do vápna, tam se mu povedlo z úhlu překonat i Rakovana, ale celou akci zachránil dobíhající Vraštil, jenž vykopl míč směřující do sítě. Ve 21. minutě to už ale bylo o něčem jiném. David Douděra se opět dostal za obranu Zlína, byl sám proti Rakovanovi a střelou po zemi k tyči otevřel skóre utkání na 1:0 pro Mladou Boleslav.

Ve 23. minutě měli Zlínští možnost na srovnání. Hrubý zahrával přímý kop z velice dobré pozice. Ovšem jeho rána skončila vysoko nad bránou. Ve 28. minutě vykombinovali Matějovský s Ladrou zlínskou obranu, druhý jmenovaný zakončoval z pozice na hranici malého vápna, ale vzdálenější tyč o kousek minul.

Ve 31. minutě dostal Ladra po standardce přihrávku na šestnáctku, okamžitě vypálil na vzdálenější tyč a opět ji o kousek minul. Ve 39. minutě Conde ztratil balón kousek před půlící čárou. Míče se chopil zkušený Matějovský, všiml si, že Rakovan je povystoupený z brány a zvolil dalekonosnou střelu ve stylu Patrika Schicka, kterou ale Rakovan s vypětím všech sil vyškrábl. První poločas tak skončil stavem 1:0 pro Mladou Boleslav.

Hned na začátku druhé půle měli ševci obrovskou šanci na srovnání. Po centru ze strany od Cedidly se opřel do hlavičky ve vápně Janetzký, ale v dobré pozici trestuhodně minul. O chvíli později toho mohli Zlínští litovat ještě víc. Tomáš Ladra dostal přesnou přihrávku do běhu mezi obránce, byl sám proti Rakovanovi a střelou po zemi k tyči navýšil vedení hostů na 2:0.

V 63. minutě zakončoval střelou ve vápně Dramé, ale jeho pokus tečovaný o obránce skončil jen v rukavicích Šedy. V 71. minutě natáhl ke střele z voleje Douděra a jeho rána skončila jen kousek vedle tyče zlínské brány. V 78. minutě bylo hodně zmatků v pokutovém území Zlína. Nejprve za Rakovanem zazvonila tyčka a následně musel vytahovat pokus směřující pod břevno z kopačky Douděry.

V 82. minutě došlo na zdramatizování utkání. Jawo vyslal z boku šestnáctky střelu na bránu, tu tečoval Rudolf Reiter, jenž změnil směr střely, a i s trochou štěstí zapadl balón do sítě. Rázem to tak bylo jen o gól a bylo opět o co hrát. Času ale bylo málo. Ševci už si bohužel žádnou výraznější šanci vytvořit nedokázali, a tak se skóre utkání už neměnilo. Zlín doma prohrál s Mladou Boleslaví 1:2.