FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci doma remizovali s Bohemians

06.03.2021

Po dvou výhrách v řadě berou nyní Zlínští bod. Doma remizovali s Bohemians Praha 1905 0:0. Ševci měli v 79. minutě velkou šanci na rozhodnutí utkání, když byl po faulu na Poznara nařízen pokutový kop. Ten ale bohužel Dominik Simerský proměnit nedokázal.

FC FASTAV Zlín

0:0

0:0

22. kolo - FORTUNA:LIGA, 6.3.2021, 16.00 hod.
Stadion Letná

Bohemians Praha 1905

ŽK: 62. Procházka, 69. Čanturišvili – 82. Pulkrab
Rozhodčí: Klíma – Blažej, Antoníček
Počet diváků: Bez diváků.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Fantiš (80. Cedidla), Simerský, P. Buchta, Procházka – Hlinka, Conde, Janetzký (46. Jawo) – Dramé, Poznar (C), Potočný (64. Čanturišvili), trenér: Páník.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál (C), Hůlka, Köstl, Schumacher (72. Bartek) – V. Novák (7. Vaníček), Květ, Ljovin, Vondra – Pulkrab (85. Hronek), Puškáč (72. Necid), trenér: Klusáček.

Hned v první minutě vystrašil Le Gianga stříleným centrem před bránu Potočný a hostující gólman musel z branky, aby tečovaný balón vyrazil do bezpečí. V sedmé minutě zakončoval ve vápně opět Potočný, ale jeho střela ze strany zamířila mimo. Ve 12. minutě měl velkou šanci Hůlka. K tomu přiletěl centr ze strany a byl úplně sám na malém vápně. Hlavou však bránu minul.

Klokani pak měli pasáž, když dlouho drželi míč na kopačkách, ale zlínská obrana je do žádné větší šance nepustila. Až ve 28. minutě se Zlínští osmělili a Poznar byl faulován těsně před pokutovým územím. Ševci tak zahrávali přímý kop z velmi dobré pozice. Ke střele se nakonec odhodlal Hlinka a jeho ránu na vzdálenější tyč musel Le Giang vyrážet skokem do strany.

Ve 34. minutě proskákal míč vápnem až k volnému Schumacherovi, který byl ve vápně, natáhl ke střele a na poslední chvíli se mu do rány vložil Fantiš a jeho pokus zblokoval. Chvíli na to pak tečoval Pulkrab střílený centr před bránu a od obránce šel na roh. Více toho už první půle nenabídla, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu měl obrovskou šanci Puškáč. Dostál mu nachystal krásný centr před bránu a hostující útočník ji ve vyložené šanci hlavičkou trestuhodně minul. V 66. minutě centroval před bránu Jawo, ale nenašel hlavu ani Dramého, ani Poznara. Vzápětí tak zakončoval z dálky Hlinka, ale jeho dělovka letěla nad.

V 76. minutě spadl po souboji ve vápně Poznar a rozhodčí šel zkontrolovat video a po něm nařídil pokutový kop pro Zlín. K tomu se postavil netradičně Dominik Simerský. Mířil nahoru, ale bránu bohužel přestřelil. Ševci tak velkou šanci nevyužili. Zbytek utkání už žádnou šanci nepřinesl. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou.