FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci doma udolali Karvinou

11.12.2021

Důležitý souboj Zlínští zvládli. Zápas s posledním týmem tabulky však vůbec lehký nebyl. Ševci šli v 9. minutě do vedení zásluhou Poznara. Hosté ale ve 28. minutě srovnali a na konci poločasu mohli jít i do vedení. Jenže Zlín podržel Rakovan, který chytil pokutový kop. O výhře ševců tak rozhodl Tomáš Poznar, jenž v 50. minutě přidal svou druhou trefu. Zlín porazil Karvinou 2:1.

FC FASTAV Zlín

2:1

1:1

18. kolo - FORTUNA:LIGA, 11.12.2021, 15.00 hod.
Stadion Letná

MFK Karviná

Branky: 9., 50. Poznar - 28. Bartošák ŽK: 54. Procházka, 75. Poznar, 81. Rakovan, 89. Kolář, 90+5. Fillo – 34. Santos, 55. Šindelář, 70. a 90. Túlio ČK: 90. Túlio
Rozhodčí: Machálek – Lakomý, Dresler
Počet diváků: 512

FC FASTAV Zlín: Rakovan – Fantiš (82. Nečas), Simerský, Vraštil, Procházka – Conde – Reiter (76. Fillo), Hrubý (20. Hlinka), Tkáč, Čanturišvili – Poznar (C), trenér: Jelínek.

MFK Karviná: Ciupa – Křapka, Šindelář, Santos, Šehić – Qose (56. Nešický), Túlio – Čmelík (46. Siňavskij), Papadopulos (C), Bartošák – Svoboda (56. Durosinmi), trenér: Páník.

V osmé minutě byl k vidění první střelecký pokus. Procházka natáhl k ráně za vápnem, střela byla tečována a Ciupa musel k tyči, aby jeho ránu vytěsnil na roh. Rohový kop si vzal na starost Hrubý. Načechral balón na bližší tyč, tam si na hlavičku vyskočil Tomáš Poznar a umístil míč do sítě. Ševci tak od deváté minuty vedli 1:0.

Ve 12. minutě zahrávali ševci standardku ze strany. Opět centroval Hrubý a v pokutovém území hlavičkoval Poznar. Balón ale tentokrát skončil v rukavicích gólmana. Ve 20. minutě se opřel do odraženého míče Túlio a jeho dělovka z hranice šestnáctky minula zlínskou bránu jen o kousek. Ve 28. minutě zahrávali hosté standardku. Tu poslal ostře do vápna Túlio a Rakovan musel míč vyrážet.

Akce však pokračovala. Balón získal Čmelík, jenž odcentroval na zadní tyč, kde se objevil nikým nehlídaný Lukáš Bartošák, který svou střelou otřel balón o tyč a ten následně zapadl do zlínské sítě. Bylo srovnáno na 1:1. Ve 35. minutě měli ševci k dispozici standardku z dobré pozice. Tu rozehráli na krátko, do rány se opřel Hlinka a jeho přízemní střela skončila v rukavicích Ciupy.

Ve 43.minutě zahrál nešťastně Vraštil ve vápně rukou a rozhodčí po konzultaci s VAR a zhlédnutí videa nařídil pokutový kop pro Karvinou. K tomu se postavil Kristi Qose, umístil střelu k tyči, ale tam se zjevil Rakovan a skvělým zákrokem udržel ševce na remízovém stavu. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

I druhý poločas začal lépe pro Zlín. Hlinka poslal skákavý balón do pokutového území, tam se přes obránce prosadil Tomáš Poznar a dostal míč za záda gólmana. Ševci si tak vzali vedení zpět! V 55. minutě to zkusil z dálky Tkáč, ale jeho rána šla o něco výš a skončila nad břevnem. V 61. minutě kopali hosté roh. Ten šel na malé vápno, tam Rakovan skončil po souboji s protihráčem na zemi a byla z toho nebezpečná situace. Rozhodčí ale odpískal faul na gólmana.

V 67. minutě připravil Vakho střelu pro Condeho. Ten střílel z první z hranice šestnáctky a jeho pokus skončil jen kousek vedle tyče karvinské brány. V 84. minutě musel Rakovan vyrážet nebezpečný centr před bránu a nechybělo moc, aby se k němu jeden z karvinských hráčů dostal. V závěru ještě museli ševci bránit nákopy Karviné do vápna, ale veškeré nebezpečí ustáli. V poslední minutě utkání pak viděl červenou kartu Santos, jenž neudržel nervy na uzdě. Zlínští si tak došli k výhře 2:1 a zapsali důležité tři body do tabulky.