FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci Jablonec herně převyšovali, přesto nebodovali

28.09.2019

V 11. kole Fortuna:Ligy přijel na Letnou Jablonec. Zlínští byli většinu utkání aktivnějším mužstvem, ale jediný gól zápasu padl z kopačky jabloneckého Jana Matouška. Ten ve 26. minutě proběhl půlku hřiště až k zlínské brance a přes nohu obránce dostal míč do sítě. Zlínští ani jednu z několika příležitostí nevyužili a tak ze zápasu odchází bez bodů.

FC FASTAV Zlín

0:1

0:1

11. kolo - FORTUNA:LIGA, 28.9.2019, 16.30 hod.
Stadion Letná

FK Jablonec

Branky: 26. Matoušek ŽK: 45. Mašek, 47. Poznar – 36. Li. Holík, 45+1. Hübschman, 55. Krob, 79. Jovović
Rozhodčí: Franěk - Kříž, Melichar
Počet diváků: 3009

FC FASTAV Zlín: Dostál – Bartošák, Azatskyi, Buchta, Fantiš – Folprecht – Matejov (60. Wágner), Jiráček (C), Mašek (90+1. Železník), Tchanturishvili– Poznar, trenér: Csaplár.

FK Jablonec: Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Jovović, Hübschman (C), Považanec (81. Kratochvíl), Sýkora – Matoušek (63. V. Kubista), Doležal (85. Hämäläinen), trenér: Rada.

V desáté minutě rozjeli ševci nadějnou akci. Folprecht ze středu hřiště poslal krásný pas mezi obránce do běhu Jiráčkovi. Tomu však míč úplně nesedl a tak jeho pokus skončil mimo. Chvíli na to pak střílel z kraje šestnáctky Poznar, ale jeho střela šla také kousek vedle.

O dvě minuty později ukázal své rychlé nohy Tchanturishvili. Dostihl míč těsně před brankovou čárou, poslal přihrávku před pokutové uzemí, odkud šla další rychlá přihrávka mezi obránce do vápna, ale Matejov byl u míče o krok později, než by potřeboval a míč před ním lapil Hrubý.

Ve 21. minutě natáhl ke střele za vápnem Matoušek, ale jeho ránu zblokovala obrana. Ve 25. minutě to zkusil z dálky také Tchanturishvili, ale Hrubý si jeho pokus pohlídal a chytil do rukavic.

Ve 27. minutě ukázal své ofenzivní schopnosti Jan Matoušek. Rychlonohý mladík proběhl kolem obránců až k bráně a přes nohu obránce dostal míč do zlínské sítě. Zlínští tak prohrávali 0:1.

Ve 37. minutě kopali ševci přímý kop ze strany. Do míče se z nějakých pětadvaceti metrů opřel Tchanturishvili a po jeho ráně už někteří fanoušci křičeli gól. Míč sice síť rozvnil, ale pouze z boku. Ševci byli v prvním poločase herně aktivní, ale do šaten se šlo za stavu 1:0 pro Jabonec.

Ve druhé půli jsme první vážnější ohrožení bány viděli až v 60. minutě. Po centru před branku si na hlavičku vyskočil Poznar, ale svůj pokus poslal nad bránu. V 71. minutě dostal pěknou přihrávku na hranici vápna od Tchanturishviliho Jiráček, ale jeho následná střela skončila vedle. V 73. minutě poslal centr na kraj šestnáctky Folprech, tam se do hlavičky vložil Fantiš, který před brankou hledal Poznara, ale jako první byl u míče Hrubý.

V 78. minutě se do míče opřel Poznar, jeho ránu ztečoval obránce a balón skončil těsně vedle tyče. V 82. minutě předvedli ševci pěknou kombinační akci, na jejímž konci přihrával Jiráček před bránu, kde však jeho pas zblokoval jeden z obránců. Chvíli na to pálil zpoza vápna Folprecht, ale jeho střela šla vedle.

Ševci byli v tlaku, ale ne a ne z vypracovaných šancí vstřelit gól. Nepovedlo se to ani Fantišovi, který vyslal dělovku z kraje šestnáctky, ovšem tu Hrubý vyrazil. V nastaveném čase hlavičkoval po centru Folprechta Poznar, ale jen do náruče gólmana. Víc toho už zápas nenabídl. Ševci převedli dobrý výkon, ale gól nevstřelili a z utkání tak neberou ani bod.