FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci na Slavii vedli, nakonec ale končí bez bodu

21.04.2021

Ševci předvedli v Edenu mnohem lepší výkon než doma proti Příbrami. Proti úřadujícímu mistrovi to ale na body nestačilo. Žlutomodré poslal do vedení proměněnou penaltou Roman Potočný. Jenže domácí do poločasu srovnali a vítěznou trefu Pražanů obstaral z dorážky v 51. minutě Jan Kuchta. Zlín tak na Slavii prohrál 1:2.

SK Slavia Praha

2:1

1:1

28. kolo - FORTUNA:LIGA, 21.4.2021, 19.30 hod.
Sinobo stadium

FC FASTAV Zlín

Branky: 29. Stanciu, 50. Kuchta - 5. Potočný ŽK: 65. Kačaraba – 63. Vraštil
Rozhodčí: Ginzel – Dresler, Antoníček (Matějček)
Počet diváků: Bez diváků.

SK Slavia Praha: Kolář – Kúdela, Kačaraba (74. Van Buren), Zima – Traoré (64. Holeš) – Masopust, Stanciu (74. Hromada), Provod, Bořil (C) – Tecl (46. Ševčík), Kuchta (81. Oscar), trenér: Trpišovský.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Procházka – Fantiš, Hlinka (87. Janošek), Vraštil (79. Matejov), Čanturišvili – Y. Dramé (70. Jawo), Poznar (C) (87. Toutou Mpondo), Potočný (79. Janetzký), trenér: Páník.

Ve čtvrté minutě byla k vidění první vážnější šance. Sražený centr do vápna přistál k nohám Masopusta, který se z kraje šestnáctky opřel do míče a Dostál musel jeho pokus vyrážet. K dorážce se ještě dostal Tecl, ale i z jeho ránou si zlínský gólman poradil. Pak ale přišla akce na druhé straně. Poznar byl při pokusu o střelu faulován a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Roman Potočný a střelou do protipohybu Koláře poslal ševce do brzkého vedení 1:0.

Ve 13. minutě natáhl k obávané střele z dálky Stanciu, ale jeho přízemní rána skončila mimo. Zlínští pak museli odolávat útokům domácích a dlouho se jim to dařilo. Dostál příliš práce neměl. Až ve 29. minutě si Tecl zastavil před šestnáctkou míč, poslal do běhu přihrávku, kterou si přebral Nicolae Stanciu a ten už neměl problém sám proti Dostálovi procedit balón do sítě. Bylo tak srovnáno na 1:1.

Ve 33. minutě natáhl ke střele z dálky Cedidla a jeho rána vyděsila Koláře. Míč skončil jen kousek nad břevnem. Čtyři minuty poté centroval z kraje do vápna Masopust a k hlavičce před bránou se dostal Kuchta. Byl však příliš v záklonu, a tak bránu přestřelil. Ve 39. minutě vytasil sudí červenou kartu pro Cedidlu a nařídil pokutový kop. Po prozkoumaní VAR se ale naštěstí ukázalo, že se ze strany Slavie jednalo o ofsajd a červená karta i penalta byly odvolány.
Uběhlo však jen pár minut a rozhodčí už opět pískal penaltu. Tentokrát se podle něj provinil rukou ve vápně Potočný. Opět se tak šel zkoumat VAR a rozhodčí opět penaltu zrušil. Potočný se sice míče rukou dotkl, ale když ho odkopával. První poločas tak skončil remízou 1:1.

Na začátku druhé půle se opřel do rány za vápnem Stanciu ale jeho skákavý pokus zamířil vedle. V 51. minutě už ale štěstí Zlínu nepřálo. Kuchta se objevil za obranou a jeho střela trefila tyč. Míč se odrazil a k dorážce se dostal Stanciu, ale trefil bránícího hráče, od něj se pak balón opět odrazil k Dostálovi, od Dostála k dalšímu obránci a až poté ho do brány z bezprostřední blízkosti napálil Jan Kuchta. Sešívaní šli do vedení 2:1.

Ve 66. minutě měl na kopačkách vyrovnání Tomáš Poznar. Nejprve po centro do vápna trefil hlavou tyč. Dostal se však ještě k dorážce na malém vápně. Ve stoprocentní šanci, ale bránu vysoko přestřelil. Zlínského kapitána tento moment hodně mrzel, jelikož Slavisté ševce k míči příliš téměř nepouštěli a své těsné vedení si bránili s míčem u nohou.

V 86. minutě zahrozili pod delší době domácí. Oscar poslal ze strany ostrou přihrávku před bránu, do které vložil nohu Van Buren a jeho teč minula bránu jen o kousek. Chvíli poté šel sám na Dostála Oscar. Zlínský brankář ale dobře vyběhl a nedovolil Oscarovi lob, jímž se pokoušel Dostála nachytat. V nastavením čase ještě zkusil ránu z dálky Janošek, ale bránu minul. Zlín tak z půdy mistra odjíždí s porážkou 1:2.