FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci na Spartě sahali po bodech, nakonec odjíždí s prohrou

20.09.2020

Zlínští předvedli na půdě lídra ligy dobrý výkon a nebyli daleko k bodovému zisku. Od 19. minuty totiž vedli díky brance Drameho. Na začátku druhé půle ale přišla velká komplikace. Jawo za druhou žlutou viděl červenou a to domácí nakoplo. Ihned po faulu srovnal Hložek. Ševci drželi do 88. minuty remízu. Pak ale rozhodčí nařídil penaltu, kterou sice Dostál vyrazil, ale následně si míč srazil smolně do sítě Jiráček. V závěru ještě přidal třetí branku Juliš. Zlín tak prohrál 1:3.

AC Sparta Praha

3:1

0:1

4. kolo - FORTUNA:LIGA, 20.9.2020, 18.00 hod.
GENERALI Arena

FC FASTAV Zlín

Branky: 50. Hložek, 88. Jiráček vlastní , 90+3. Juliš – 19. Dramé ŽK: 23. Lischka, 67. Souček – 3. a 49. Jawo, 18. Poznar, 80. Páník (trenér), 87. Procházka ČK: 49. Jawo
Rozhodčí: Rejžek – Hrabovský, Kříž
Počet diváků: 5469

AC Sparta Praha: Heča – Plechatý (60. Karlsson), Čelůstka, Lischka – Ladislav Krejčí st., Souček (75. Trávník), Sáček, Dočkal (90+4. Fortelný), Hanousek (75. Minčev) – Hložek, Juliš, trenér: Kotal.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Simerský, Buchta, Procházka – Fantiš, Conde, Jiráček, Tchanturishvili – Dramé (89. Janetzký), Poznar, Jawo.

V osmé minutě byla k vidění první velká šance utkání. Juliš ze strany u velkého vápna poslal centr do šestnáctky, kde se ke střele z voleje dostal Bořek Dočkal a Dostál měl plné ruce práce, aby jeho ránu pod břevno vyrazil. V patnácté minutě se zase předvedli ševci. Po rohu si vytvořili tlak, Procházka posílal dlouhý centr na zadní tyč, tam ještě před bránu vracel Fantiš, ale Poznar přes obránce nedokázal na malém vápně zakončit.

O minutu na to byla k vidění pro změnu šance na druhé straně. Byl to opět Juliš, který centroval před branku, tam se do hlavičky vložil Hložek a Dostál musel jeho pokus vyrážet na roh. V devatenácté minutě se převedl Youba Drame. Zlínský záložník si ze strany natáhl balón na střed a střelou z hranice velkého vápna zacílil míč krásně na zadní tyč a Heča se jen marně natahoval. Ševci tak vedli 1:0.

Ve 30. minutě se po centru Dočkala rýsovala domácím šance uvnitř pokutového území, ale obrana Zlína včas zafungovala a Pražany do šance nepustila. Vzápětí už ale zakončení domácích přišlo. Přihrávka ze strany proskákala mezi obránci až na střed šestnáctky, tam ke střele natáhl Juliš, ale naštěstí pro ševce mu balón nesedl a branku o kousek minul. Ve 34. minutě se ve vápně zjevil zapomenutý Hložek, počkal si až mu centr spadne na zem a pak napřáhl k ráně, jenž však byla hodně nepřesná.

O tři minuty později zahrávali domácí standardku, po které hlavičkoval ve vápně Lischka, ale Dostál byl ve střehu a jeho pokus vyboxoval do bezpečí. Zlínští předvedli velmi dobře organizovaný výkon a po prvním poločase šli do šaten s vedením 1:0. Na začátku druhé půle vyslal Drame do úniku Poznara, ale tomu chyběla potřebná rychlost, zakončil příliš brzo a střela mu navíc nesedla. Heča tak schoval míč do rukavic.

Ve 49. minutě přišla velká komplikace pro ševce. Jawo fauloval u rohového praporku Dočkala, rozhodčí neváhal a tasil žlutou kartu. Jelikož už ale zlínský hráč jednu měl, tak viděl i následně červenou a zamířil do šaten. Domácí navíc kopali standardku ze strany, té se chopil Dočkal, poslal míč před bránu, tam se do zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Adam Hložek a srovnal stav na 1:1.

Zlínští rázem začali míč velké potíže. Za obranou se objevil Hanousek, byl sám proti Dostálovi, ale ten nohama jeho pokus vyrazil. Hned na to musel zlínský gólman opět zasahovat a to když vyrážel ránu Dočkala. Ten samý hráč pak zahrával přímý kop v 55. minutě, ale bránu o kousek minul. Sparta však byla ve velkém tlaku.

V 61. minutě vyslal dalekonosnou střelu Sáček, ale jeho pokus sbalil Dostál do náruče. Pak ševci dlouho drželi Spartu stranou, ale v 77. minutě přišla velká šance domácích. Trávník z brankové lajny vracel balón před bránu, tam se do přihrávky vrhl Juliš a z malého vápna napálil břevno. V 81. minutě byla k vidění další příležitost Pražanů. Dočkal vyslal centr před bránu, tam se do hlavičky opřel jeden z domácích hráčů a Dostál zastavoval balón na brankové čáře.

V 84. minutě se míč dvakrát nebezpečně pohyboval ve vápně. Jednou obrana Zlína ránu srazil a podruhé Čanturišvili odkopával balón z malého vápna do bezpečí. Když se vše zdálo zažehnáno, tak

rozhodčí šel kontrolovat video. Ukázalo se, že Procházka fauloval Krejčího ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop pro domácí.

K penaltě se postavil kapitán Bořek Dočkal, vyslal ránu k tyči, ale Dostál ji fantasticky vyrazil. Akce však pokračovala. Vyraženou penaltu Trávník vrátil zpět prudce před bránu a tam si balón velmi smolně srazil do sítě Petr Jiráček. Sparta tedy v 88. minutě vedla 2:1. Ševci to v závěru ještě zkusili zvrátit, ale ještě jednou inkasovali. Z malého vápna se prosadil Lukáš Juliš. Zlín převedl sympatický výkon, ovšem z pražské Letné odjíždí s prohrou 1:3.