FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci na úvod ligy podlehli mistrovské Slavii

15.07.2019

První duel zlínských fotbalistů sledovala vyprodaná Letná. Výhry svých hráčů se ale nedočkala. Zlínští podali dobrý výkon, ale zahodili několik šancí a toho poté litovali. O výhře Pražanů rozhodl jediný gól, který zaznamenal v 70. minutě Josef Hušbauer.

FC FASTAV Zlín

0:1

0:0

1. kolo - FORTUNA:LIGA, 15.7.2019, 18.00 hod.
Stadion Letná

SK Slavia Praha

Branky: 70. Hušbauer ŽK: 64. P. Buchta.
Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Hájek.
Počet diváků: 5898

FC FASTAV Zlín: Dostál – Bartošák, Hlinka, P. Buchta, Matejov – Džafić (74. Hnaníček), Podio (82. Nečas), Jiráček (C), Tchanturishvili (66. Mašek) – Fantiš, Poznar, trenér: Csaplár.

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – T. Souček (C) – Olayinka (46. Ševčík), Hušbauer, Traoré (82. Král), Zmrhal – Van Buren (57. Júsuf Hilál), trenér: Trpišovský.

Hned na úvod si ševci vypracovali velmi slušnou šanci. Slavia byla na polovině Zlína, ale Fantiš vybojoval míč a po křídle vyslal do protiútoku Džafiče. Ten posunul balón do středu, Matejov vypálil jedovatou ránu, ale Kolář ji nohama vyrazil. Akce ale pokračovala a Fantiš se dostal k další střele, kterou však opět Kolář kryl. Ševci se na úvod převedli ve velmi dobrém světle.

Ve dvanácté minutě kopali hosté roh, po kterém musel Dostál z branky ven a vyrážet ho za vápno. V sedmnácté minutě napřáhl z dálky Hovorka, ale jeho střela letěla asi dva metry vedle tyče. Hra poté nějak tak plynula a diváky probudil až ve 28. minutě Džafič. Ten využil zaváhání obrany Slavie, dostal se blízko k bráně, ale byl hodně z úhlu, takže Kolář jeho pokus vyrazil. K míči se však dostal Poznar a z hranice vápna vyslal další pokus, ale ten našel opět jen připraveného gólmana hostí.

Vzápětí to ale stadionem jen zahučelo, když Traoré netrefil míč směřující před Dostála. Ve 33. minutě zahrával Podio standardku a Kolář ji vyrazil na roh. Následoval roh, po kterém si na hlavičku vyskočil Buchta, ale Kolářovi se podařilo míč vyrazit před sebe a zakončovat se ještě pokoušel Fantiš, ovšem střela mu nesedla a obrana pak celou situaci zahrávala daleko od brány Slavie.

Poté se zase ukázali i hosté. Zmrhal otestoval svou střelou na bližší tyč připravenost Dostála, jenž byl na zemi včas. Pak ale přišla velká šance Zlína. Fantiš se octil za obranou Slavie, na hranici velkého vápna tváří v tvář Kolářovi. Troufl si na kličku, Koláž už ležel na zemi, ale na poslední chvíli ho rozhodil Souček a s jeho přispěním zamířil míč mimo bránu.

Ve 44. minutě se zase vyznamenal Dostál. Když měl čas i prostor ke střele z hranice šestnáctky Zmrhal, ale zlínský gólman si z jeho střelou poradil a vyrazil ji do bezpečí. Více toho už první poločas nenabídl, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

Začátek druhé půle byl všelijaký, ale na šanci se čekalo do 56. minuty. Pak kopali hosté roh, na který si nejvýše vyskočil Traoré a jeho hlavička orazítkovala tyč zlínské brány. Míč se pak ještě odrazil od zad Dostála, ale naštěstí pro ševce zamířil mimo. Sešívaní však začali přebírat otěže hry a v 70. minutě se Pražanům povedlo svou územní převahu přetavit v braku.

Po zmatku v pokutovém území Zlína se nejlépe zorientoval Josef Hušbauer, který si našel odražený míč a prudkou střelou ho uklidil za záda bezmocného Dostála. Slavia tak vedla 1:0. V 75. minutě pak Ševčík ze strany nebezpečně předkládal míč před branku, ale tam ho nikdo ze Slávistů netrefil. O minutu později, pak přiletěl centr do vápna z druhé strany a o střelu se pokusil Coufal. Branku ale minul.

Následovala další šance. Júsuf si dal míč rychle od kopačky, aby od sebe odpáral obránce a natáhl ke střele, kterou ale zlínský gólman zlikvidoval. Pak došlo ke střídání a na hřiště šel mimo další Alex Král. Ten si hned při prvním doteku mohl připsat branku. Dostal se za obranu Zlína, byl sám proti brankáři, ale Dostál si vyběhl a jeho pokus skvěle zneškodnil. Stav byl tak stále jen o gól.

V nastaveném čase ještě měli Zlínští šanci na vyrovnání. Poznar sklepl centr do vápna za sebe, ke střele se dostal Buchta, ale do jeho rány se vložil obránce a zblokoval ji. Slávisté pak šli ještě do brejku dva na jednoho, který zakončoval Zmrhal, ale bránu minul. Utkání tak skončilo výhrou Slavie 1:0.