FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci po boji podlehli Bohemians Praha

07.03.2020

Letná opět viděla gólově bohatý duel, ovšem ani tentokrát se nedočkala výhry ševců. Bohemka v zápase vedla už 2:0, ale Zlínu se do přestávky povedlo snížit zásluhou Simerského. V 65. minutě si ale hosté vzali dvoubrankové vedení zpět. V 83. minutě vykřesal naději svým gólem Jawo, ale víc už toho Zlínští nestihli. Bohemians si tak odváží výhru 3:2.

FC FASTAV Zlín

2:3

1:2

24. kolo - FORTUNA:LIGA, 7.3.2020, 14.30 hod.
Stadion Letná

Bohemians Praha 1905

Branky: 39. Simerský, 83. Jawo – 16. Pulkrab, 37. Vaníček, 65. Pulkrab ŽK: 35. Jawo, 64. Matejov, 73. Tchanturishvili – 20. Bartek, 56. Krch

FC FASTAV Zlín: Rakovan – Simerský, Buchta, Cedidla (62. Džafić) – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček (C), Tchanturishvili (83. Ikaunieks) – Jawo, Poznar, trenér: Kameník.

Bohemians Praha 1905: Le Giang – Krch, Šmíd, Bederka, Schumacher – Bartek (28. M. Dostál), Hůlka, Jindřišek (C), Vaníček (46. Nečas) – Vodháněl, Pulkrab (87. Puškáč), trenér: Klusáček.

Ve čtvrté minutě byl na hraně velkého vápna faulován Poznar a ševci dostali možnost kopat přímý kop z hodně dobré pozice. Míče se chopil Čanturišvili, ale svůj pokus poslal do zdi. V deváté minutě musel poprvé zasahovat Rakovan. Toho prověřil střelou z dálky Vodháněl, ale zlínský gólman jeho ránu vytěsnil nad břevno. Akce tak pokračovala. Po rohové kopu na zadní tyč šel míč zpět do malého vápna, kde hlavičkoval v pádu Šmíd. Bránu ale minul.

Po rohu ve čtrnácté minutě propadl míč k Poznarovi, který se z vápna pokusil usměrnit skákavý míč, ale branku přestřelil. V šestnácté minutě obrana Zlína zaváhala. U postranní lajny si Vodháněl prohodil míč mezi bránícími hráči, poslal pas na Vaníčka, který přihrál do vápna, kde si naběhl Matej Pulkrab a z bezprostřední blízkosti napálil balón do sítě. Hosté tak vedli 1:0.

Pak se dlouho nic nedělo. Ševci se snažili vytvořit si tlak, ale měli problémy s přechodem do šestnáctky. A tak přišla 37. minuta a ojedinělý útok Bohemians. Hůlka posunul míč před branku, kde měl čas i prostor k zakončení Antonín Vaníček, jenž uklidil balón po zemi k tyči a bylo to tak 2:0 pro hostující celek.

Zlínu se ale povedlo vzápětí odpovědět. Jiráček z brankové lajny našel krásnou přihrávkou do vápna Dominika Simerského a stoper ševců napálil míč nekompromisně pod břevno. Bylo to tak opět jen o gól. To ševce nabudilo. Ve 44. minutě to zkusil z dálky Poznar, ale jeho pokus byl nepřesný. První poločas tak skončil výhrou Bohemky 2:1.

Na začátku druhé půle posílal Jawo přízemní centr do vápna, na který si nabíhal Simerský, ale těsně před ním mu zmařil šanci jeden z obránců Bohemians. V 57. minutě zahrával Čanturišvili standardku ze strany, ale míč nasměroval přímo do rukavic gólmana. O čtyři minuty později se dostal k odraženému míči Čanturišvili, který vyslal ránu na bližší tyč a Le Giang měl plné rukavice práce, aby ji vyrazil.

V 65. minutě ševci neuhlídali standardku ze strany. Míč proletěl vápnem až na zadní tyč, kde číhal Matěj Pulkrab a ten už neměl problém poslat balón do odkryté sítě. Klokani tak vedli 3:1. V 70. minutě navíc mohli hosté vedení ještě navýšit. Po pasu Schumachera zakončoval Vodhánel ale svou střelu poslal naštěstí pro Zlín nad.

V 80. minutě napřáhl z hranice velkého vápna Hůlka, ale jeho rána šla kousek mimo. V 82. minutě přišla zápletka. Z dálky se do míče opřel Lamin Jawo a jeho nečekaná rána zapadla krásně k tyči. Bylo to tedy jen o gól a drama bylo na světe. Poznar pak chvíli na to balón do sítě skutečně dostal, ale ještě předtím byl máván ofsajd. V 90. minutě hlavičkoval Jawo, ale těsně vedle brány. Zlínu už se vyrovnat nepovedlo. Doma prohrál 2:3.