FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci po karanténě remizovali v Brně

13.02.2021

Po dvou týdnech vyběhli Zlínští k ligovému utkání, a to na půdě Brna. Šance byly k vidění na obou stranách. Především pak domácí na konci zápasu několikrát zahrozili. Žádná střela se však neujala, a tak zápas dospěl do svého závěru s výsledkem 0:0.

FC Zbrojovka Brno

0:0

0:0

19. kolo - FORTUNA:LIGA, 13.2.2021, 14.00 hod.
Městský stadion Srbská

FC FASTAV Zlín

ŽK: 70. Sedlák – 52. Cedidla, 60. Simerský
Rozhodčí: Hocek – Hájek, Dohnálek
Počet diváků: Bez diváků.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Pernica, Dreksa (C), Jakub Šural – Bariš, J. Sedlák, Vaněk (83. Texl), Štepanovský (76. Pachlopník), Jan Moravec – Růsek (87. Fila), Hladík (76. Přichystal), trenér: Dostálek.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Simerský, P. Buchta, Conde, Janošek (87. Hlinka) – Potočný, Cedidla, Fantiš, Procházka – Janetzký (63. Dramé), Poznar (C), trenér: Páník.

První střelu na branku si připsali ševci a konkrétně Janetzký. Ten se probil z kraje do vápna a pokusil se Flodera zaskočit střelou z úhlu, ovšem ten byl připraven a schoval balón do rukavic. V desáté minutě poslal Cedidla centr do vápna, tam míč zpracoval pro Potočného Poznar, ale nová zlínská posila zakončila přímo do míst, kde byl připravený brněnský gólman.

Ve čtrnácté minutě poslal centr do vápna Štěpanovský, ale Dostál si míč stáhl ze vzduchu a po delším čase si také sáhl na balón. O chvíli později však měl ten stejný hráč o dost větší šanci. Ve vápně rozhýbal nohy, vystřelil přes obránce a jeho jedovatou ránu musel Dostál vyrážet. Míč se sice dostal k domácím hráčům, ale pokus o dorážku už obrana zblokovala.

Ve 25. minutě byl v obrovské šanci Poznar, ale nakonec se pískal ofsajd. Míč však do sítě stejně nedostal. Ve 32. minutě zahrávali domácí přímý kop z hranice šestnáctky. K balónu se postavil Vaněk, ale jeho ránu zblokovala obrana na roh. Po rohovém kopu to kolem brány Zlína zavánělo gólem. Dostál vyrazil střelu ze strany, míč se ale odrazil před bránu a tam ho musel do bezpečí uklidit Procházka.

Ve 38. minutě zahrávali i ševci přímý kop a také kousek za vápnem. Míč si postavil Potočný, zvolil střelu a gólman Floder musel skákat k tyči, aby jeho pokus schoval do rukavic. Další šanci už první půle nepřinesla, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu měli ševci velkou šanci. Procházka u lajny zasekl, poslal centr před bránu, kde ho před brankou prodlužoval Janetzký na zadní tyč, na kterou si nabíhal Fantiš, ale kousek mu chyběl, aby balón trefil a uklidil do sítě. V 62. minutě měli z ničeho nic obrovskou příležitost domácí. Padající balón se přenesl přes obránce až k Růskovi, který do něj lehce dloubl nohou, ale Dostál byl v dobrém postavení a míč zachytil do rukavic.

V 75. minutě předvedli ševci rychlý přechod do útoku. Míč nakonec skončil na kopačkách Dramého, jenž ve vápně natáhl ke střele, ale do ní se vrhl jeden z obránců Zbrojovky a ten jeho pokus zblokoval. V 82. minutě nejprve schoval balón po rohu ševců do rukavic Floder a pak na druhé straně vystrašil Dostála Sedlák, jenž z dálky natáhl k ráně, která však skončila těsně mimo.

V 87. minutě měl na kopačkách vítězství Růsek. Ten byl opět sám před Dostálem, ale svou šanci trestuhodně zahodil střelou mimo. Mrzet ho to mohlo o to víc, jelikož o minutu později domácí míč do sítě skutečně dostali, ovšem po prozkoumání videa jim ho rozhodčí neuznali. V závěru musel ještě zasahovat Dostál, ale ševci již bezbrankovou remízu udrželi.