FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci podlehli Sigmě Olomouc

20.07.2019

První venkovní duel letošní ligové sezony Zlínu bodově nevyšel. Ševci ve druhém zápase v řade prohráli výsledkem 0:1. O výhře Sigmy rozhodl akce z 61. minuty, kdy vstřelil jedinou branku zápasu Martin Nešpor.

SK Sigma Olomouc

1:0

0:0

2. kolo - FORTUNA:LIGA, 20.7.2019, 17.00 hod.
Andrův stadion

FC FASTAV Zlín

Branky: 61. Nešpor ŽK: 18. Fantiš, 49. Jiráček, 90. Poznar
Rozhodčí: Julínek – Mokrusch, Podaný
Počet diváků: 3908

SK Sigma Olomouc: Reichl – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Greššák – Pilař (87. Látal), Houska, Plšek (82. Zmrzlý), Falta – Nešpor (76. Tandir), trenér: Látal.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Bartošák (64. Azackij), Hlinka, Buchta, Matejov (80. Nečas) – Džafić (71. Mašek), Podio, Jiráček (C), Tchanturisvili – Fantiš – Poznar, trenér: Csaplár.

Do utkání lépe vkročila Olomouc. V páté minutě se po akci Vepřeka dostal k zakončení na hranici velkého vápna Plšek, ale jeho pokus zamířil vedle. Ve dvanácté minutě směřoval nebezpečný centr před branku Zlína, ale naštěstí byl sražen k Dostálovi. Domácí pak poslali několik nebezpečných centrů k brance ševců. Kolem pokutového území Zlína bylo velmi dusno, ale ševci všechny akce ustáli.

Ve 22. minutě vyslal Pilař nebezpečný pas za obranu Zlína, ale naštěstí byl u něj jako první Dostál, který míč zastavil před dobíhajícím Faltou. O chvíli později zahrávali Zlínští standardku ze strany. Do vápna letěl prudký centr, ale jako první byl u něj gólman Reichl. Ve 28. minutě vypálil z dálky Tchanturishvili, ale jeho pokus byl sražen obranou Sigmy.

Ve 33. minutě přiletěl ze strany centr přímo před branku Zlína, kde si na hlavičku vyskočil Nešpor. Nepovedlo se mu však svůj pokus umístit a míč tak skončil přímo v náruči zlínského brankáře. O pět minut později zahrávali ševci standardku. K hlavičce před Reichlem se protlačil Buchta, ale jeho pokus srazil v souboji jeden z obránců na roh.

O chvíli později hlavičkoval Fantiš, ale byl od branky příliš daleko a jeho pokus navíc mířil mimo. V nastaveném čase musel další nebezpečný centr na Nešpora likvidovat Dostál, který útočníkovi Sigmy téměř vzal balón z hlavy. Vzápětí pak ještě vypálil z dálky dělovku Jiráček a Reichel musel míč vyrážet do zámezí. První poločas tak dospěl do svého závěru. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Na začátku druhé půle letěl centr za obranu a Greššákovi chyběl krok, aby balón zachytil a byl sám proti Dostálovi. Míč však skončil v rukavicích zlínského gólmana. O chvíli později obrana ševců opět zaváhala a Dostál musel daleko z brány, aby míč skluzem vypíchl před dobíhajícím Plškem. V 55. minutě měl největší šanci dosavadního průběhu utkání Pilař. Ten se ve vápně ocitl skoro ze středu hřiště tváří v tvář Dostálovi. Ten však šel proti střele olomouckého hráče na zem a nohou ho vyrazil mimo bránu. Další výborný zákrok zlínského gólmana.

V 59. minutě musel Dostál znova zasahovat. Na vápně napřáhl ke střele Vepřek, ale Dostál šel k zemi a jeho střelu zkrotil v rukavicích. V 61. minutě už to ale byl moc i na něj. Nápor Olomouce byl přetaven v gól. Falta si na kraji hřiště pohrál s Bartošákem, vyslal centr na bližší tyč, kde se do hlavičky vložil Martin Nešpor a z bezprostřední blízkosti uklidil balón za záda bezmocného Dostála. Domácí tak vedli 1:0.

V 71. minutě zakončoval ze strany Hlinka, ale jeho přízemní pokus Reichl bez problémů zlikvidoval. O čtyři minuty později zahrozila pro změnu Olomouc. Po rychlé kombinaci se do zakončení dostal Nešpor, ale střela z vápna mu příliš nesedla a zlínský brankář si s ní poradil. V 81. minutě měli Zlínští obrovskou šanci vyrovnat. Jiráček poslal ze strany centr před branku, kde balón propadl až na Poznara, který ovšem nedokázal usměrnit míč do sítě.

Pak napřáhl k ráně Tchanturishvili, ale jeho střela proletěla vedle. Zlínu se v závěru nedařilo vytvořit si tlak. Rozhodčí ještě přidal k základní hrací době tři minuty, ale ani během nich si Zlínští žádnou velkou šanci nevytvořili. Utkání tak skončilo výhrou Sigmy Olomouc 1:0.