FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci podlehli Slavii a v MOL Cupu končí

15.12.2021

Zlínští začali v Praze dobře. Už ve druhé minutě zaskočili obranu Slavie Tkáč a poslal ševce do vedení. Ovšem v 9. minutě bylo srovnáno, když se prosadil Horský. Remízový stav vydržel do 53. minuty, kdy vstřelil vítězný gól Slavie Mads Emil Madsen. Na konci utkání ještě proměnil penaltu Peter Olayinka a dal utkání konečný výsledek 3:1. Pro Zlín tak MOL Cup končí v osmifinále.

SK Slavia Praha

3:1

1:1

Osmifinále. kolo - MOL Cup, 15.12.2021, 17.00 hod.
Sinobo stadium

FC FASTAV Zlín

Branky: 9. Hradský, 53. Madsen, 90. Olayinka z pen. - 2. Tkáč ŽK: 20. Reiter, 51. Tkáč, 68. Hlinka, 80. Conde, 90. Šiška
Rozhodčí: Jan Petřík – Dan Vodrážka, Michal Novák

SK Slavia Praha: Mandous – Ekpai, Ousou, Kačaraba, Dorley – Traoré (C) (64. Holeš), Madsen (88. Olayinka) – Horský, Samek (69. Stanciu), Plavšić (63. Kuchta) – Lingr (69. Masopust), trenér: Trpišovský.

FC FASTAV Zlín: Šiška – Fillo (64. Nečas), Simerský, Vraštil, Procházka – Fantiš (83. Kolář), Tkáč (75. Hellebrand), Conde, Hlinka, Reiter (64. Hrdlička) – Poznar (C) (75. Bobčík), trenér: Jelínek.

Utkání začalo pro ševce na výbornou. Poznar našel mezeru mezi obránci Slavie, do volné pozice si naběhnul David Tkáč, jenž byl sám proti gólmanovi, kterému nejprve naznačil střelu a poté poslal balón po zemi k tyči a do sítě. Zlínští tak od druhé minuty vedli 1:0.

Vedení ševcům ale dlouho nevydrželo. V deváté minutě si Slavisté vyměnili balón ve vápně, Samek se dostal do blízkosti brány, ale ještě předložil míč na střed, kde byl lépe postavený Filip Horský a ten už neměl problém uklidit balón za záda Šišky. Bylo to 1:1.

V 18. minutě se po povedeném autu dostal za obránce Poznar. Zvolil střelu z první a jeho nepříjemnou ránu z šestnáctky musel Mandous vyrážet. K dorážce se ještě dostal Hlinka, ale střela mu nesedla. Ve 20. minutě přišla další chyba v obraně Pražanů. Využít ji mohl Reiter, ale těsně před vápnem byl po velmi sporném zákroku poslán k zemi. Rozhodčí však tento faul nepotrestal. Naopak udělil žlutou Reiterovi za protesty.

Ve 29. minutě zahodili domácí velkou šanci. Ekpai předložil míč ze strany před bránu, kde si nabíhal Horský. Ten už měl před sebou úplně odkrytou bránu, ale míč sjel po kluzkém povrchu a slávistický mladík ho o kousek minul. Ve 37. minutě nacentroval ze strany Ekpai, balón se od obránce odrazil k Horskému, ale ten bránu v dobré pozici minul. Na konci první půle byla k vidění další velká šance. Plavšič nacentroval do vápna, tam si na hlavičku vyskočil Madsen a jeho pokus se otřel o tyč zlínské brány. První poločas tak skončil za stavu 1:1.

Na úvod druhé půle to zkusil z dálky Samek, ale jeho rána šla nad. V 52. minutě zahrávali domácí standardku z nebezpečné pozice, ale střílený centr do vápna zlínská obrana odvrátila. V 53. minutě už ale domácí slavili. Horský se uvolnil na straně, ve vápně předložil míč na Ekpaie, který ho posunul na Traorého. Ten z brankové čáry vrátil míč před bránu a tam ho do sítě dostal Mads Emil Madsen. Postavení přihrávajícího Traorého sice bylo více než sporné a zavánělo ofsajdem, ale i nyní rozhodčí akci pustil ve prospěch Slavie, jenž se ujala vedení 2:1.

Když se dostala Slavia do vedení, hra se hodně zklidnila. Domácí drželi míč na kopačkách a ševci se marně k něčemu dostávali. V 73. minutě to zkusil dalekonosnou střelou Stanciu, ale jeho rána mířila o něco nad. V 81. minutě zahrávali domácí standardku. Po ni přišel centr do vápna, tam zakončoval Horský, ale v krkolomné pozici jeho pokus Šiška vychytal.

V 90. minutě se dostal za obranu Zlína Olayinak a šel sám na Šišku. Udělal mu kličku, spadl ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop pro domácí celek. K tomu se postavil samotný Peter Olayinka a neměl problém penaltu proměnit. Tímto gólem také uzavřel duel, který obhájce trofeje ovládl v poměru 3:1.