FC Zlín oficiální web

Ševci přišli na půdě úřadujícího mistra o neporazitelnost

11.08.2018

Zlín poprvé v sezoně prohrál. Na půdě Plzně dlouho držel nerozhodný stav 0:0, měl i šance ke vstřelení gólu, ale v 77. minutě se ke střele ve vápně dostal Krmenčík a poslal míč do sítě. Situaci, která zaváněla ofsajdem, rozhodčí na videu vůbec neřešili a tak se Plzeň ujala vedení, které udržela až do konečného hvizdu.

FC Viktoria Plzeň

1:0

0:0

4. kolo - ZÁPASY F:L, 11.8.2018, 19.00 hod.
Doosan Arena

FC FASTAV Zlín

Branky: 77. Krmenčík ŽK: 69. a 90. J. Kopic – 44. Hnaníček, 73. Džafić, 73. Matejov, 90. Bačo ČK: 90. Kopic
Rozhodčí: Zelinka – Melichar, Kotalík
Počet diváků: 10 102

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – Hořava (57. Procházka), Hrošovský – Ma. Zeman (84. M. Petržela), Čermák (67. Chorý), J. Kopic – Krmenčík, trenér: Vrba.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Hnaníček (87. Bačo), P. Buchta, Gajič (C) - Bartošák, Traoré, Podio, Matejov - Džafić (82. Jakubov), Hronek (82. Slaměna) – Beauguel, trenér: Bílek.

V sedmé minutě si domácí vypracovali první velkou šanci. Kopic se rozběhl po křídle, míč předal do středu hřiště, kde si balón ke střele kousek za vápnem potáhl Čermák, ale bránu Dostála těsně minul. Plzeň byla aktivnějším týmem. Několik centrů do vápna museli zlínští obránci odvracet do bezpečí.

Ve 25. minutě to zkusil pro změnu z dálky Zeman, ale jeho rána proletěla asi dva metry nad břevnem. Ve 38. minutě zahrávali domácí standardku. Kopic poslal centr do vápna, ale tam si na balón vyběhl Dostál a vyrazil ho do bezpečí. O pět minut později zahrávali Viktoriáni roh. Odražený míč za šestnáctku dopadl na nohu Hrošovského, ten natáhl k ráně, ale bránu Zlína o kousek minul.

V prvním poločase byla Plzeň lepším týmem, ale ševci ji nedovolili ani jednou vystřelit na branku. Stav byl tak 0:0.  Na začátku druhé půle měli ševci největší šanci utkání. Po centru ze strany přišel pas do středu, kde se ke střele z hranice vápna dostal Podio, jehož střelu Kozáčik vyrazil. U dorážky byl však jako první Traoré, ale ten nedokázal z úhlu plzeňského brankáře překonat.

Uběhla minuta a Zlín byl v další šanci. Džafič dostal přihrávku na kraj šestnáctky, zpracoval si míč, vypálil, ale jeho přízemní střelu dokázal Kozáčik ztlumit v rukavicích. Pak se zase osmělila Plzeň a střelou z dálky to zkusil Procházka, ale jeho přízemní střela skončila v rukavicích Dostála.

V 64. minutě poslal Zeman centr do vápna, kde se k hlavičce přes obránce protlačil Krmenčík a jeho hlavička skončila na břevně. Poté to na druhé straně zkoušel také hlavičkou Beauguel, ovšem přestřelil. V 68. minutě pálil z hranice velkého vápna Pernica, ale bránu Dostála minul. V 75. minutě zahrávali Zlínští roh, míč propadl až na zadní tyč, kde se odhodlal ke střele Hnaníček, ale branku přestřelil.

V 77. minutě ztratili ševci míč, Plzeňští rozjeli rychlý útok do rozhozené obrany, přišel střílený centr ze strany, který Dostál vyrazil, ovšem k dorážce se jako první protlačil Michael Krmenčík, jenž se opřel do balónu a procedil ho do sítě. Chvíli na to mohl vyrovnat stav utkání Buchta, jenže prudký centr nedokázal hlavou umístit do sítě. Ševci zkusili utkání ještě vyrovnat, do útoku šel i stoper Bačo, ale už se nepodařilo. Plzeň doma vyhrála 1:0.