FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci prohráli na Slovácku

03.08.2019

Zlínští nedokázali vítězně navázat na minulý domácí duel proti Liberci. Svěřenci kouče Josefa Csaplára prohráli na Slovácku 0:1, když rozhodla trefa Tomáše Zajíce z konce prvního poločasu.

1. FC Slovácko

1:0

1:0

4. kolo - FORTUNA:LIGA, 3.8.2019, 17.00 hod.
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

FC FASTAV Zlín

Branky: 44. Zajíc ŽK: 65. Navrátil, 67. Reinberk, 84. Šimko – 33. Hlinka, 42. Azatskyi , 68. Fantiš, 80. Janetzký, 90+4. Jiráček
Rozhodčí: Dubravský – Vlasjuk, Kříž
Počet diváků: 5742

1. FC Slovácko: Trmal – Reinberk (68. Šimko), Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek – V. Daníček (C) – Navrátil, M. Petržela (74. Kalabiška), Havlík – Zajíc (90. J. Krejčí), O. Šašinka, trenér: Svědík.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Hlinka, Buchta, Azatskyi – Matejov (52. Cedidla), Hnaníček (46. Janetzký), Bartošák (75. Nečas), Jiráček, Mašek – Fantiš, Poznar, trenér: Csaplár.

Ve čtvrté minutě jsme poprvé viděli vážné ohrožení branky. Hlinka měl kolem sebe prostor i čas, tak z pětadvaceti metrů napřáhl ke střele a Trmal se musel natahovat jak vysoký, tak dlouhý, aby jeho pokus vytěsnil nad břevno. Pak se ve velké příležitosti ocitli i domácí, ale rozhodčí jejich akci zastavil kvůli ofsajdu.

O chvíli později se do zakončení z hranice šestnáctky dostal i Mašek, ale míč mu nesedl a skončil vysoko nad. V deváté minutě pak překvapil střelou z dálky Navrátil a Dostál musel jeho technickou střelu vytáhnout na roh. Pak se na vážnější ohrožení branky čekalo až do pětadvacáté minuty. To Dostál vyrazil centr na hranici šestnáctky, ovšem míče se zmocnil Reinberk, jenž však mířil do středu brány, kde byl již připravený Dostál, aby jeho pokus vyrazil. Chvíli na to vyslal přízemní střelu z dálky Šašinka, ale zlínský gólman byl včas na zemi.

Ve 32. minutě podnikli ševci rychlou protiakci. Fantiš dostal přihrávku za obranu, z kraje velkého vápna natáhl ke střele, kterou Trmal vyrazil, ale k dorážce se dostal ještě Matejov, ovšem jeho pokus skončil vedle brány. Ve 40. minutě letěl před branku Zlína nebezpečný centr, který ale Dostál pohotovým skokem vyrazil. Chvíli na to pak už jen sledoval další prudký centr před branku, jenž proskákal těsně kolem jednoho z útočníků domácích.

V poslední minutě první půle pak Petržela rozehrál akci za hranicí šestnáctky, posunul míč na Reinberka, ten natáhl ke střele, jenž však byla zblokovaná, ovšem našla si Tomáše Zajíce, který ve vápně pohotově zakončil pod břevno zlínské brány a domácí vedli 1:0. Tímto výsledkem i první poločas skončil.

Hned na začátku druhé půle zahrozili domácí. Navrátil se dostal ke střele ze strany, kterou posílal na bližší tyč, ale Dostál byl připraven a jeho ránu vyrazil na roh. V 51. minutě pak byla zlínská obrana opět v maléru. Petržela totiž poslal pas za zlínské beky, u míče byl jako první Šašinka a šel sám na bránu. Pokusil se Dostála přelstít střelou mezi nohama, ale zlínský gólman by připraven a míč vyrazil. Pak balón v síti skutečně skončil, ale rozhodčí viděl ofsajd, a tak branku neuznal.

Slovácko však bylo lepším týmem a vypracovalo si během chvíle další velkou šanci. Na hranici vápna natáhl k ráně Navrátil a svůj pokus otřel o tyč zlínské brány. Poté se připomněli i ševci. Tomáš Poznar z nějakých pětadvaceti metrů zkusil poslat skákavý balón na bránu a jeho nečekaný lob zastavilo až břevno.

V 63. minutě vybojoval Cedidla roh. Po něm se k hlavičce na zadní tyči dostal Hlinka, ale svůj pokus namířil přímo do náruče Trmala. V 71. minutě prošel roh na hlavičku Daníčka, který se opřel do míče, ale branku netrefil.  V 77. minutě pak byli domácí blízko druhé trefě. Kalabiška poslal centr na zadní tyč, kde zakončoval Zajíc, ovšem Dostál pohotovým zákrokem udržel ševce ve hře.

Domácí si ve zbytku duelu počínali lépe. Drželi se na míči a Zlínské k ničemu nepouštěli. Až v nastaveném čase přiletěl centr ze strany do vápna, kde se do zakončení dostal Poznar, ale jeho pokus z první skončil kousek vedle. Zlín tak z derby odešel jako poražený tým. Slovácko zvítězilo 1:0.