FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci se na postup v poháru nadřeli. Výhru nad Varnsdorfem trefil Poznar

24.09.2019

Nadřeli se, ale zvládli to. Fotbalisté Zlína ve 3. kole MOL Cupu potvrdili roli favorita, když na hřišti druholigového Varnsdorfu zvítězili 2:1 a v celostátním poháru postoupili do osmifinále. Na vedoucí gól Fantiše sice bleskově odpověděl dorážející Breda, hlavička střídajícího Poznara ze 74. minutě už ale byla vítězná.

FK Varnsdorf

1:2

1:1

3. kolo - MOL Cup, 24.9.2019, 16.30 hod.
Městský stadion v Kotlině

FC FASTAV Zlín

Branky: 19. Breda - 17. Fantiš, 74. Poznar ŽK: 49. Kocourek, 53. Barac – 39. Buchta, 50. Giorgadze, 52. Hnaníček, 60. Azatskyi, 86. Matejov, 70. Poznar
Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Novák
Počet diváků: 820

FK Varnsdorf: Vaňák – Rudnytskyy, Richter, Lehoczki, Heppner – Bláha, Hauser – Barac, Kocourek, Breda – Ondráček, trenér: Oulehla.

FC FASTAV Zlín: Rakovan – Matejov, Buchta, Giorgadze (55. Azatskyi), Nečas – Železník (90. Cedidla), Hnaníček, Mašek, Jiráček, Fantiš – Wágner (54. Poznar), trenér: Csaplár.

Trenér Fastavu Josef Csaplár šetřil na severu Čech některé opory, chyběl také vykartovaný Folprecht. Šanci od první minuty naopak dostali Rakovan, Matejov, Nečas, Hnaníček nebo Železník.

Moravané se proti organizovanému a houževnatému soupeři složitě prosazovali. Domácí bojovali, v první půli měli více brankových příležitostí. Ondráček však po Bredově centru v pádu minul zlínskou branku, hlavičku Richtera zase bravurním zákrokem zneškodnil gólman Rakovan.

Favorizovaným hostům k usnadnění situace příliš nepomohla ani vedoucí branka Fantiše. Severočeši totiž skóre bleskově srovnali. První střelu brankář Rakovan ještě vyrazil, ale proti pohotové dorážce Bredy už byl bezmocný.

Varnsdorf v první půli skóroval ještě jednou, ale sudí Ginzel branku Ondráčka kvůli ofsajdu neuznal.

Hráči Fastavu se ve druhé půli snažili kombinovat, mnoho vyložených šancí ale neměli. Hosty nakonec vysvobodil až střídající Poznar.

Zkušený forvard Fastavu, který šel do hry místo Wágnera, skóroval v 74. minutě hlavou po centru do vápna.

Ševci jiné vyložené šance ve druhé půli neměli, po utkání si zhluboka odechli. Ve Varnsdorfu nechali hodně sil, nakonec ale v těžké bitvě vydřeli postup. Dál jdou v poháru po těsné výhře 2:1, kterou se naladili na sobotní ligovou bitvu s Jabloncem.