FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci se z jihu Čech vrací bez bodů

01.09.2019

Zlínští nedokázali navázat na pohárové vítězství v Uničově a v Českých Budějovicích prohráli 0:2. První branka zápasu přišla ve 23. minutě, když se trefil Brandner. Výsledek pak dlouho neměnil, až v 84. minutě pečetil výhru domácích gólem po rohu Rabušic.

SK Dynamo Č. Budějovice

2:0

1:0

8. kolo - FORTUNA:LIGA, 1.9.2019, 16.30 hod.
Střelecký ostrov

FC FASTAV Zlín

Branky: 23. Brandner, 84. Rabušic ŽK: 20. Čavoš – 31. Džafić
Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Hock
Počet diváků: 3447

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Čolić, L. Havel, Kulhánek, Provod – Čavoš (C), Havelka (80. P. Novák) – Brandner, Javorek, Schranz (89. Helešic) – Ledecký (72. Rabušic), trenér: Horejš.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Hlinka, P. Buchta, Azatskyi (74. Pejša) – Džafić (66. Hnaníček), Mašek, Jiráček (C), Podio (5. Železník), Tchanturishvili – Fantiš, Poznar, trenér: Csaplár.

Už ve druhé minutě zahrávali domácí roh. Čavoš se dostal na přední tyči do zakončení hlavou, ale jeho pokus byl odvrácen na hranici šestnáctky. Tam se pokoušel o střelu Javorek, ale nenašel prostor, kudy by vystřelil. V sedmé minutě při odkopu zaváhal Dostál a trefil dobíhajícího hráče. Svou chybu následně ale napravil pohotovým zákrokem proti Brandnerovi. O tři minuty později zachraňoval ševce Azatskij, který zblokoval přihrávku ze strany při brejku dva na jednoho.

V devatenácté minutě měli Zlínští velké problémy kolem vlastní branky. Nejprve Brandner centroval do vápna, kde Dostál podskočil míč a ten dopadl na vzdálenější tyč, kde před dotírajícím útočníkem Dynama zachraňoval situaci Azackij. Pak však přišel opět centr ze strany a tentokrát už se domácí do zakončení dostali. Schranz ale nedokázal z bezprostřední blízkosti zlínského gólmana prostřelit.

Ovšem aktivita domácích trvala i dál a ve 23. minutě byly Budějovice odměněny. Ledecký ve středu hřiště poslal přihrávku do strany, kde si míč vzal Patrik Brandner, na hranici vápna napřáhl k ráně, která orazítkovala břevno a poté zapadla za čáru zlínské branky. Dynamo tak vedlo 1:0. Ve 27. minutě centroval před branku Čanturišvili a k hlavičce se protlačil Železník. Jeho pokus ale skončil v rukavicích gólmana.

Ve 37. minutě přišla obrovská šance domácích. Centr za obranu Zlína dopadl na nohu Schranze, který se z první opřel do míče a naštěstí pro ševce skončil jeho pokus jen na břevně. Ve 44. minutě to zkusil na hranicí šestnáctky Javorek, ale jeho rána skončila nad. To byla také poslední šance první půle, po které Budějovice vedly 1:0.

Hned na úvod druhého poločasu hlavičkoval po rohu Ledecký a jeho zakončení musel z brankové čáry vykopávat Džafič. Pak však ševci šli do protiútoku, kde se ke střele z úhlu dostal Čanturišvili, který se snažil zaskočit gólmana. Staněk si však bližší tyč pohlídal a střelu zlínského záložníka zneškodnil.

V 52. minutě poslal centr do vápna Mašek a k hlavičce se dostal Železník. Ten však míč netrefil ideálně a Staněk si balón stáhl ze vzduchu. O sedm minut později to zkusil Železník technicky a jeho pokus na vzdálenější tyč musel Staněk vytahovat konečky prstů. Pak byl stejný hráč v další velké šanci a po jeho hlavičce skončil balón na břevně.

V 74. minutě to byl opět Lukáš Železník, který se dostával do šance. Zlínský útočník se ocitl za obranou domácích, pokusil se ihned skákavý míč poslat na bránu, ale přestřelil. V 83. minutě natáhl k ráně Čavoš a Dostál musel jeho dělovku boxovat na roh. Po něm se do hlavičky pověsil Michael Rabušic, jehož pokus zamířil do tyče, ale následně se od Dostála odrazil do sítě. Zlínští tak prohrávali 0:2 a to je již definitivně zlomilo. Dynamo si pak závěr utkání pohlídalo a vyhrálo 2:0.