FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci v poháru překvapivě končí

16.09.2020

Ve druhém kole poháru MOL Cup padli svěřenci trenéra Bohumila Páníka na půdě třetiligového Ústí nad Orlicí. O těsném vítězství domácích rozhodl ve 30. minutě Chleboun, který se prosadil po rohovém kopu.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

1:0

1:0

2. kolo - MOL Cup, 16.9.2020, 16.00 hod.
Stadion TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

FC FASTAV Zlín

Branky: 30. Chleboun ŽK: 90. +1. Souček, 90. + 2. Jeřábek - 87. Simerský
Rozhodčí: Petřík - Vlček, Flimmel
Počet diváků: 1050

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Jeřábek - Chleboun, Mikor, Langer, Ptáček, Souček (90. +1. Bohunek),, Lněnička, Špatenka, Voleský (83. Skalický), Mayer (46. Falta), Tichý (23. Krátký (83. Pinkava)), trenér: Chudý.

FC FASTAV Zlín: Rakovan - Kolář, Buchta (46. Simerský), Procházka (46. Conde), - Tchanturishvili (46. Fantiš), Hlinka, Janetzký, Cedidla - Dramé (46. Jawo), Chwaszcz (77. Poznar), Martínez, trenér: Páník.

Ševci se v úvodu dostávali na dostřel brány spíše z dálky, neujala se však střela Hlinky ani Dramého.

Odvrácený míč brankáře poté Jeřábka zakončil na odkrytou bránu Cedidla, mířil ovšem nad bránu.

Po půl hodině hry šli do vedení překvapivě domácí. Rohový kop na zadní tyči vracel před bránu Krátký, kde jej do pravé šibenice tečoval Chleboun.

Ve 36. minutě měli Zlínští největší šanci prvního poločasu, ale samostatný únik Dramého vychytal pozorný brankář Jeřábek.

Ševcům se nedařilo prolomit obranný val domácích a v 62. minutě zahrozili opět domácí. Z hranice pokutového území napřáhl Mikor a rozezvonil tyč zlínské brány. Na opačné straně mohl o dvě minuty později vyrovnat Janetzký po individuálním průniku Pedrita, ale na brankové čáře míč vykopl Mikor.

V 70. minutě sklepl Pedrito míč do pokutového území na dobíhajícího Fantiše, ten ale pravou tyč Jeřábkovy brány jen těsně minul.

Domácí už závěr rozkouskovali střídáními a Zlínští tak odjíždí z východu Čech s překvapivou porážkou 1:0.