FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci v Teplicích prohráli, ale i tak mohou slavit záchranu

28.06.2020

Zlín v Teplicích prohrál 1:4, ale svůj hlavní cíl si splnil. Protože Karviná prohrála v Olomouci, mají svěřenci kouče Bohumila Páníka jistotu, že se vyhnou baráži a v nejvyšší soutěži si zahrají i v další sezoně! V případě bodové rovnosti totiž rozhoduje lepší umístění po základní části, takže Karviná už se před Zlín dostat nemůže. Ševci zůstávají prvoligoví.

FK Teplice

4:1

1:1

33. kolo - FORTUNA:LIGA, 28.6.2020, 14.30 hod.
AGC Aréna Na Stínadlech

FC FASTAV Zlín

Branky: 21. 79. 87. Řezníček, 65. Shejbal ŽK: 41. Džafić
Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Matoušek

FK Teplice: Grigar – Nazarov, Čmovš, Shejbal, Hyčka (69. Černý) – Žitný, P. Mareš (59. Ljevaković) – Moulis (86. Vondrášek), Trubač (69. Emmer) – J. Mareš (59. Radosta), Jakub Řezníček, trenér: Hejkal.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov (80. Bačo), Buchta, Simerský, Bartošák (69. Cedidla) – Džafić (62. Conde), Hlinka (82. Martínez García), Jiráček, Fantiš – Janetzký (61. Jawo), Poznar, trenér: Páník.

Ve třetí minutě se poprvé do zakončení dostali ševci. Džafić viděl, že je Grigar trochu vyběhnutý, pokusil se ho kousek za hranicí šestnáctky lobem překvapit, ale střela se mu příliš nepovedla a teplický gólman ji chytil do rukavic. O tři minuty později musel Grigar opět zasahovat, když po centru na zadní tyč zakončoval z úhlu Matejov, ale míč mu nesedl a domácí brankář zkrotil skákavou střelu v náruči.

V desáté minutě šli Zlínští do protiútoku. Akci táhl středem hřiště Janetzký, chvíli váhal, zda nahrávat a pak se pokusil o střelu, které však chyběla přesnost. Chvíli na to zakončoval na druhé straně Řezníček, ale jeho rána z první skončila vysoko nad. V šestnácté minutě pak ševci dobrý vstup do utkání přetavili v branku.

Petr Jiráček na středu hřiště napřáhl, místo střely však poslal rychlý pas mezi obránce na Tomáše Poznara a zlínský útočník se v pokutovém území, sám proti Grigarovi nemýlil. Míč umístil po zemi k tyči a Zlín tak vedl 1:0.

Netrvalo dlouho a mohlo to být o dvě branky. Za obranou Teplic se totiž zjevil Janetzký, Grigar proti němu vyběhl a zlínský útočník svou střelu poslal o kousek vedle vzdálenější tyče. Vzápětí ale přišla akce na druhé straně. Jakub Řezníček si potáhl míč podél šestnáctky na střed, natáhl k ráně a míč poslal po zemi k tyči zlínské brány. Dostál se marně natahoval. Teplice ve 21. minutě srovnali na 1:1.

Ve 29. minutě vypálil jedovatou střelu Bartošák a Grigar musel jeho ránu vyrážet. Bartošák se dostal i k dorážce, ale rána mu nesedla a skončila mimo. Hned poté ale měli velkou šanci domácí. Ševci v obraně zaváhali a k ráně se dostal Mareš. Ten měl prostor i čas, ale Dostál jeho tvrdou střelu vyrazil. Ve 36. minutě dostal pas mezi obránce Řezníček, o krok se prodral napřed obráncům, ale tváří v tvář Dostálovi uspěl zlínský gólman. Před poločasem ještě vystrašil dostála Matejov, jenž srazil centr do šestnáctky kousek vedle tyče zlínské brány. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhé půli vstoupili aktivněji domácí a v 51. minutě zkusil vyslat tvrdou ránu z dálky Mareš, ovšem scházela ji přesnost a skončila mimo. Vzápětí na druhé straně poslal Matejov centr do vápna, do něj si naskakoval Janetzký, ale zakončení se mu nepovedlo a zamířil vedle. V 58. minutě pak nabral rychlost Žitný, namířil si to mezi obránci k bráně a jeho pokus skončil kousek nad břevnem zlínské svatyně.

V 60. minutě podržel ševce opět Dostál. Hyčka se ocitl sám před zlínským gólmanem, ale Dostál pohotovým zákrokem střelu vyrazil. Teplice ale byly ve druhém poločase lepším týmem a jejich převaha byla v 65. minutě odměněna gólem. Moulis rozehrál roh, na přední tyči prodloužil míč Nazarov na Jana Shejbala a ten neměl problém uklidit balón do odkryté sítě. Domácí tak vedli 2:1.

Ovšem chvíli na to mohli Zlínští srovnat. Nejprve pálil ve vápně Jiráček ale jeho pokus ztečovala obrana domácích na roh. Pak dvakrát zakončoval Jawo. Na podruhé byl sám proti Grigarovi, ale míč napálil jen do připravených rukavic teplického gólmana. V 77. minutě prodloužil Jawo míč na Poznara, který zakončoval na vzdálenější tyči, ale mířil vedle.

Neproměněné zlínské šance domácí nakonec potrestali. Moulis poslal míč do běhu Jakubu Řezníčkovi, ten se dostal před obránce a tváří v tvář Dostálovi umístil střelu po zemi kolem jeho nohy

až do sítě. Domácí tak v 80. minutě drželi vedení 3:1. To Zlínské definitivně zlomili. Naopak Teplice byly při chuti. Jakub Řezníček se po tvrdém souboji probil přes Simerského, šel sám na Dostála a ani tentokrát se nemýlil. V 87. minutě tak zkompletoval hattrick. Domácí dovedli zápas k vítězství 4:1. To hlavní však je, že se Zlín i přes porážku vyhne baráži a v nejvyšší soutěži se udrží!