FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci ve třetím přípravném utkání podlehli Líšni

25.01.2020

Poslední přípravné utkání před odletem na turecké soustředění svěřenci trenéra Jana Kameníka nezvládli. Ve fotbalovém areálu Vlastislava Marečka na Vršavě podlehli druholigové Líšni těsným rozdílem. O jedinou branku utkání se v 62. minutě postaral Kralovič, když využil srážky Azackého s Šiškou a uklidil míč do prázdné brány.

FC FASTAV Zlín

0:1

0:0

zima 3. kolo - Přípravné zápasy, 25.1.2020, 10.30 hod.
Fotbalový areál Vlastislava Marečka

SK Líšeň

Branky: 62. Kralovič

FC FASTAV Zlín: Šiška - Bačo (46. Azatskyi), Buchta (46. Hellebrand), Simerský - Jiráček (46. Bartošák), Kolář, Conde, Cedidla (62. Matejov) - Fantiš (62. Janetzký), Džafić (70. Hrdlička), Jawo (62. Poznar), trenér: Kameník.

SK Líšeň: Halouska – Jeřábek, Hlavica, Machálek, Matocha, Fila, Zikl, Hanuš, Ševčík, Demeter, Rolinek Náhradníci: Vítek, Sěnk, Bednář, Lahodný, Guilleme, Málek, Kučera, Kralovič, trenér: Valachovič.

Do utkání vstoupili lépe Zlínští, nejprve hlavičkoval v 11. minutě po rohu nebezpečně Bačo, vzápětí nevyužil hrubky brankáře Jawo.

Ve 34. minutě musel poprvé zasahovat i brankář Šiška, ale s hlavičkou Ševčíka na zadní tyči si zlínský brankář poradil. O dalších deset minut později se do samostatného úniku dostal Jiráček, ale tvrdou střelou trefil jen brankáře Halousku, následná dorážka Jawa už nebezpečí pro bránu Líšně neznamenala.

Po hodině hry se prodral před bránu z levé strany Jawo, sám před brankářem ovšem mířil pouze těsně vedle pravé tyče.

V 62. minutě se srazil vybíhající brankář Šiška s obráncem Azackým a vypadlý míč zůstal před prázdnou bránou, kde jej pohodlně uklidil do sítě Kralovič. Hosté šli do překvapivého vedení 1:0.

V 83. minutě centroval z pravé strany Matejov, jehož centr prodloužil hlavičkou Poznar na zadní tyč, kde hlavičkoval dobíhající Hrdlička pouze nad hostující bránu. Další centr Matejova zakončoval v 86. minutě Janetký, ale ani on hlavičkou k levé tyči brankáře hostí nepřekonal.

Těsně před koncem utkání to ještě zkusil vzít Matejov sám na sebe, ale jeho prudkou střelu mířící do šibenice vychytal opět brankář Líšně.