FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci vezou z Ďolíčku bod

20.09.2019

Svěřenci trenéra Josefa Csaplára remizovali v 10. kole na půde pražských Bohemians Praha 1905. Zlínští dvakrát vedli, ale na branky Wágnera a Maška dokázal dvakrát reagovat domácí Havel. Ševci dohrávali v závěru bez vyloučeného Folprechta.

Bohemians Praha 1905

2:2

1:2

10. kolo - FORTUNA:LIGA, 20.9.2019, 18.00 hod.
Ďolíček

FC FASTAV Zlín

Branky: 23. a 49. Havel - 5. Wágner, 45. Mašek ŽK: 38. Vodháněl, 46. Keita – 36. Poznar, 10. a 79. Folprecht ČK: 79. Folprecht
Rozhodčí: Adámková – Kubr, M. Podaný
Počet diváků: 4301

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – M. Havel, Jindřišek (C), Vacek (46. Keita), Podaný – Vaníček (46. J. Rada), Ugwu (76. Bartek), Vodháněl, trenér: Hašek.

FC FASTAV Zlín: Dostál – Fantiš, P. Buchta, Azatskyi, Bartošák (52. Džafić) – Mašek (90+3. Giorgadze), Folprecht, Jiráček (C), Tchanturishvili – Poznar – Wágner (74. Železník), trenér: Csaplár.

Od úvodních minut uzamkli hráči Zlína domácí Bohemians na vlastní polovině. První branková situace přišla už v 5. minutě utkání, když odražený míč napálil Folprecht na bránu domácích a ještě před brankářem Fryštákem ji tečoval Wágner a poslal Zlínské svým prvním gólem ve žlutomodrém dresu do vedení 1:0!

Hra se pak dlouho odehrávala ve středu hřiště, kde byli na míči více hráči Zlína. Přesto přišlo ve 23. minutě vyrovnání. Na brankáře Dostála nejprve postupoval sám Vaníček, ale v samostatném úniku neuspěl. Když už se zdálo, že je nebezpečí zažehnáno, našel Vaníček na penaltě volného Havla a ten střelou k levé tyči nedal Dostálovi šanci – 1:1.

Ve 26. minutě si mohli vzít Zlínští vedení zpět, na přesný centr Fantiše vyskočil nejvýše Poznar, ale jeho hlavička z malého vápna mířila pouze nad domácí bránu. Po půl hodině hry zakončoval odražený míč opět Folprecht, tentokrát už jeho střela nebyla tak přesná a mířila pouze do sítě za bránou.

O pět minut později to zkoušel z dálky Bartošák, ani jeho střela ale mezi tři tyče nezamířila.

Svěřenci trenéra Josefa Csaplára si vzali vedení zpět těsně před odchodem do kabin. Dominik Mašek si zpracoval skákavý balon, následně si ho posunul před pokutové území a kroucenou střelou na zadní tyč Fryštákovy brány rozjásal hlouček zlínských fanoušků – 1:2.

Již v úvodu druhé půle bylo ovšem srovnáno. Ve 49. minutě Podaný napálil odražený míč před bránu Stanislava Dostála, kde jej mezi tři tečoval a svým druhým gólem utkání vyrovnal skóre Milan Havel – 2:2.

Podaný to zkoušel vzápětí z volného přímého kopu, výborným zákrokem jej ale vychytal brankář Dostál.

V 64. minutě si mohl hattrick připsat Havel, kterého našel přetažený centr na zadní tyči. Jeho hlavičku k bližší tyči ale reflexivním zákrokem vychytal Dostál. Následná střela Rady z voleje se pak mezi tři tyče nevešla.

Ten to znovu zkoušel i v 85. minutě, mířil ale opět pouze vedle pravé tyče zlínské brány.

Závěrečnou přesilovku po vyloučení Folprechta v 79. minutě domácí nevyužili a Zlínští si tak z Ďolíčku odváží bod za remízu 2:2.