FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci vezou z Mladé Boleslavi bod

02.06.2020

Svěřenci trenéra Bohumila Páníka si připisují druhý bod po restartu FORTUNA:LIGY. Po remíze 1:1 v domácím utkání s Baníkem Ostrava zaznamenali stejný výsledek i na půdě Mladé Boleslavi. O jedinou branku Zlínských se postaral Lamin Jawo, jehož přihrávku na vzdálenější tyč si srazil do vlastní sítě obránce Tatajev.

FK Mladá Boleslav

1:1

1:1

27. kolo - FORTUNA:LIGA, 2.6.2020, 18.00 hod.
Městský stadion Mladá Boleslav

FC FASTAV Zlín

Branky: 24. Budínský - 21. Vlastní ŽK: 28. Douděra, 81. Túlio, 89. Hubínek - 71. Džafič, 84. Conde
Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler
Počet diváků: Bez diváků.

FK Mladá Boleslav: Stejskal - Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený - Janošek (62. Krobot), Túlio (86. Hubínek) - Douděra (46. Mašek), Budínský, Ladra - Jiří Klíma (74. Wágner), trenér: Weber.

FC FASTAV Zlín: Dostál - Cedidla, Buchta, Simerský, Matejov (66. Bartošák) - Fantiš (66. Džafić), Hlinka (57. Conde), Jiráček, Tchanturishvili - Janetzký (77. Azatskyi), Jawo (46. Poznar), trenér: Páník.

Úvod utkání příliš zajímavého nenabídl, přesto měli míč více na svých kopačkách Zlínští. Brankou skončila hned jejich první šance, přestože s velkou dávkou štěstí. Jawo si navedl míč, zbavil se obránce Klímy a jeho přihrávku na zadní tyč k dobíhajícímu Fantišovi si srazil do vlastní brány Alexej Tatajev – 0:1.

Ševci se ale z vedení neradovali dlouho, již o tři minuty později totiž bylo vyrovnáno. Po autovém vhazování uvolnil Jiří Klíma nabíhajícího Budínského, jenž střelou na vzdálenější tyč překonal brankáře Dostála a vyrovnal stav utkání na 1:1. O ofsajd se dle rozhodčího Proskeho nejednalo a tak se pokračovalo s vyrovnaným výsledkem.

Těsně před poločasovou přestávkou to zkusil z hranice pokutového území Lukáš Budínský, ale jeho střela mířila pouze nad zlínskou bránu.

Do druhé půle vyrovnaného duelu vstoupili lépe domácí. Mimo tři tyče hlavičkoval z dobré pozice Tulio, v klíčové chvíli pak rozhodil unikajícího Ladru obránce Buchta.

Ševci na svoji šanci čekali a dočkali se po rychlém výpadu. Po hodině hry se totiž po kontaktu Křapky s Jakubem Janetzkým dožadovali Zlínští pokutového kopu, ale rozhodčí Proske na penaltový puntík neukázal.

Další průběh utkání narušilo mnoho střídání a další brankové situace si vypracovali Mladoboleslavští. Šanci mladíčka Krobota zmařil Cedidla, ránu Budínského zblokoval Azatskyi.

V poslední minutě nastavení ještě srazil Cedidla ve vápně zezadu Maška a Boleslavští se dožadovali penalty, avšak arbitr Proske zůstal v klidu. Ševci si tak připsali další bod za remízu 1:1.