FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci vstoupili v Blansku do MOL CUPU vítězně

01.09.2021

Ve druhém kole českého poháru MOL Cup potvrdili Zlínští roli favorita a z třetiligového Blanska si vezou postup po výhře 4:1. Ševci šli do vedení brankou Simerského ze 14. minuty, ve druhém poločase navýšlil skóre nejprve první soutěžní brankou v A týmu Hrdlička, na 3:0 zvyšoval v 63. minutě Vakho a na závěrečných 4:1 pečetil v 86. minutě rovněž úvodní soutěžní brankou za A tým Pafka.

FK Blansko

1:4

0:1

2. kolo - MOL Cup, 1.9.2021, 17.00 hod.
Stadion na Mlýnské

FC FASTAV Zlín

Branky: 70. Alexa – 14. Simerský, 54. Hrdlička, 63. Čanturšvili, 86. Pafka ŽK: 35. Machálek, 45. Elekana, 72. Blažík, 73. Minařík – 57. Nečas, 61. Janetzký
Rozhodčí: Cieslar – Dresler, Bureš
Počet diváků: 561

FK Blansko: Záleský – Pyš, Smrčka, Blažík, Chyla – Minařík – Elekana (50. Kroutil), Machálek, Alexa, Machálek © (50. Hladký) – Tulajdan, trenér: Vašíček.

FC FASTAV Zlín: Šiška - Nečas (67. Drame), Procházka, Simerský, Fillo - Tchanturishvili, Janetzký (85. Hellebrand), Conde, Tkáč (67. Hrubý), Hrdlička (78. Pafka) - Poznar © (78. Bobčík), trenér: Jelínek.

První příležitost zápasu si hned v úvodu vytvořili domácí, ale tvrdá střela z hranice pokutového území trefila pouze břevno. Na druhé straně kontroval po levé straně Tkáč, jenž hledal na pokutovém puntíku Janetzkého, ten ale přestřelil. Ve 14. minutě už šli Zlínští do vedení. Centr z pravé strany si našel Simerský a hlavičkou k pravé tyči otevřel skóre utkání - 0:1.

Po dvaceti minutách se opět připomněli domácí, ale vybojovaný míč Macha zakončil Reteno nad. V 51. minutě se již Mach ocitl v roli zakončovatele, ale jeho tvrdá střela minula těsně levou tyč zlínské brány. O tři minuty později se už radovali opět Zlínští, když se po rohovém kopu prosadil Hrdlička a ševci vedli již o dvě branky - 0:2.

Po hodině hry mohli snížit domácí, ale přihrávku na malé vápno nevyužil Hladký. A tak se opět vlnila síť na opačné straně. V 62. minutě využil míče za obranu Vakho a střelou na přední tyč překonal domácího brankáře - 0:3.

V 70. minutě dokázali snížit domácí. Nejprve vychytal Šiška střelu Macha, odražený míč nedostal do brány Hladký a na třetí pokus se to povedlo až Alexovi 1:3.

V 83. minutě hledal Pafka ostrým centrem Bobčíka, domácího brankáře ale neohrozil. Na opačné straně to zkoušel Hladký, jeho tečovaná padající střela ale dopadla pouze za zlínskou bránu.

V 85. minutě navýšil již na 4:1 Pafka, který zužitkoval centr Vakha.

Aktivní Hladký zahrozil opět v 88. minutě, po průniku po levé straně muset proti střele na přední tyč zasahovat Šiška.

Ševci si tak na půdě Blanska zajistili postup do dalšího kola MOL Cupu díky konečné výhře 4:1.