FC Zlín oficiální web

Ševci vydřeli na hřišti Brna bod i v oslabení

02.12.2017

Zlín veze z Brna bod. Hodně pracně vydřený bod. Ševci totiž od 32. minuty prohrávali a první poločas jim vůbec nevyšel. V tom druhém ale na domácí pořádně zatlačili, ovšem zahazovali jednu šanci za druhou. Pak se nechal po druhé žluté vyloučit Bačo a s výhledy na body to začalo vypadat ještě hůř. Naštěstí, se jedna střela přece jen ujala. Střídající Mirzad Mehanovič dotlačil míč do sítě a zajistil Zlínu bod za remízu 1:1.

FC Zbrojovka Brno

1:1

1:0

16. kolo - ZÁPASY F:L, 2.12.2017, 15.00 hod.
Stadion Srbská

FC FASTAV Zlín

Branky: 32. Zikl - 84. Mehanović ŽK: 60. Přichystal, 88. Janošek – 31. Hronek, 52. a 69.Bačo, 77. Matejov ČK: 69. Bačo
Rozhodčí: O. Pechanec – T. Mokrusch, D. Pospíšil
Počet diváků: 3518

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Franco Antunes Gomes (67. T. Pilík), Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Sedlák – Přichystal, Kratochvíl (87. Janošek), Michal Škoda, Lutonský – Zikl (78. Koné), trenér: Pivarník.

FC FASTAV Zlín: S. Dostál – Kopečný, Bačo, Hnaníček, Holzer – Hronek, Jiráček, V. Vukadinovič (90+1. Bartolomeu), Bartošák (46. Matejov) – Železník (80. Mehanović), Diop, trenér: Páník.

V 7. minutě měli první náznak šance domácí. Kratochvíl hledal svým centrem před brankou spoluhráče, ale zlínská obrana byla připravená a odhlavičkovala míč do zámezí. V 10. minutě si ševci vytvořili kole brány Melichárka tlak, ale obrana Zbrojovky to nakonec ustála. O čtyři minuty později poslal Zikl ze strany pas na penaltový puntík, kde byl připraven Lutonský, ovšem jeho pokus z otočky skončil mimo branku.

Pak se dlouho nic moc nedělo. Až ve 26. minutě natáhl ke střele z dálky kanonýr Škoda a Dostál se musel natahovat k tyči, aby jeho pokus vytěsnil. Ve 32. minutě však už mohli domácí slavit. Ránu Škody z dálky zblokoval Hnaníček jen na nohu Martina Zikla, ten se opřel do míče a jeho pokus z kraje šestnáctky skončil až za zády Dostála. Vstřelená branka Zbrojovku navíc viditelně posílila. Ševci do konce poločasu odpověď na inkasovaný gól nenašli a tak po první půli prohrávali 0:1.

Velkou šanci na srovnání měli ševci hned na začátku druhé půle. Vukadinovič odcentroval míč ze strany do šestnáctky, tam si na hlavičku vyskočil Lukáš Železník, ale ač byl v dobrém postavení vůči brankáři, gól dát nedovedl. Chvíli na to zazmatkovala obrana Brněnských a k hlavičce se dostal Diop, jenže do míče mu sáhl Melichárek a tak z toho byl jenom roh.

Uteklo jen pár okamžiků a ševci měli další obrovskou šanci. Centr do vápna se snášel na Dameho Diopa, ten vystřihl ve vzduchu parádní nůžky a orazítkoval tyč brněnské brány. Neproměněné šance mohl Zlín hned následně litovat. Po centru se dostal k hlavičce jeden z domácích hráčů, který našel před brankou Martina Zikla, jenž neměl daleko k tomu, aby přidal svůj druhý gól v zápase.

V 58. minutě tady byla další velká šance. Ševci začali soupeře přehrávat a tlačit. Pak přišel centr do vápna, sám před brankářem byl Železník, ale jeho střelecké trápení trvalo dál. Svou hlavičku totiž nedokázal umístit mezi tři tyče. Druhá půle byla vůbec celá hodně divoká. Ševci vsadili na útok a domácí tak měli možnost na brejk, když se za obranu dostal Přichystal, mohl jít sám na Dostála, ale míč si moc pokopl a tak u něj byl jako první zlínský brankář.

Zlínští zahazovali šanci za šancí. Další velkou příležitost měl Petr Hronek, ke kterému se odrazil sražený centr do vápna. Hronek natáhl ke střele z hranice velkého vápna, střela byla i umístěná k tyči, ovšem skvělý brněnský brankář jeho pokus vytěsnil na roh. Pak však dostaly zlínské snahy o srovnání výraznou trhlinu. Bačo poslal k zemi protihráče a rozhodčí Pechanec ani chvíli neváhal, vytáhl druhou žlutou kartu pro zlínského stopera, což znamenalo červenou a oslabení pro Zlín.

V 76. minutě měl na kopačce navýšení vedení Škoda. Tomu poslal do vápna centr Pilík, ale střela z první skončila nad bránou Dostála. Největší šanci ze všech šancí měl pak na zlínské straně Hronek. Ten zachytil centr do vápna, kde byl úplně sám před brankářem, před sebou odkrytou branku a minul. Když už to vypadalo, že ševci by se netrefili ani z pláže do moře, přišlo konečně vytoužené vyrovnání.

Hronek vypálil na branku, Melichárek vyrazil balón před sebe a k dorážce se jako první dostal střídající Mirzad Mehanovič, který však trefil brankáře. Ovšem měl čas i na dorážku a to už se nemýlil, balón konečně doskákal až do sítě a bylo vyrovnáno! I proto, že Zlín hrál v oslabení, snažil se zbytek zápasů dotáhnout k remízovému stavu, který si tak pracně vybojoval. To se mu nakonec i povedlo. Ševci v Brně berou bod za remízu 1:1.