FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci zahájili skupinu o záchranu vítězstvím nad Opavou

20.06.2020

Vstup do nadstavbové části vyšel Zlínu na výbornou. V atraktivně hraném zápase doma zdolal Opavu 3:1 a na barážové 14. místo si tak po prohře Karviné udělal náskok čtyř bodů. O branky Zlína se postarali v prvním poločase Džafić s Matejovem a ve druhé půlce přidal třetí trefu Poznar.

FC FASTAV Zlín

3:1

2:1

31. kolo - FORTUNA:LIGA, 20.6.2020, 15.30 hod.
Stadion Letná

SFC Opava

Branky: 2. Džafić, 30. Matejov, 64. Poznar - 45. Řezníček ŽK: 64. Helešic, 65. Hrabina
Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Vitner

FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov (90. Cedidla), Buchta, Simerský, Bartošák (63. Jiráček) – Džafić, Hlinka, Conde, Tchanturishvili (62. Fantiš) – Poznar (90+1. Bačo), Janetzký (78. Jawo), trenér: Páník.

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Hnaníček, Schaffartzik (37. Harazim), Žídek – Helešic, Jan Řezníček (68. Železník), Souček, Jursa (68. Texl), Dordić (68. Mondek) – Juřena, trenér: Kováč.

Utkání začalo pro ševce nejlépe jak mohlo. Hned z první útočné akce totiž padl gól. Čanturišvili poslal přihrávku do běhu na Janetzkého, ten naservíroval pas před branku na nabíhajícího Adnana Džafiće, který z bezprostřední blízkosti neměl problém propálit vše co mu stálo v cestě a poslat Zlín do vedení 1:0.

Chvíli na to se ševcům rýsovala další zajímavá šance. Centr do vápna jen těsně minul nohu číhajícího Tomáše Poznara ve vápně. Začátek zápasu byl až nečekaně ofenzivní. V sedmé minutě to mohlo být 1:1, nebýt skvělého zákroku Stanislava Dostála, který zneškodnil na brankové čáře hlavičku Řezníčka. Ten hlavičkoval z malého vápna, ale zlínský gólman zabránil téměř jistému gólu pohotovým zákrokem.

V 17. minutě si ale Dostál nadělal problémy s nepřesnou rozehrávkou. Míč předložil na mokrém terénu Juřenovi, který však se svou příležitostí nenaložil dobře a jeho následný centr zneškodnil vracející se Buchta. Pak zase na druhé straně hlavičkoval ve vápně Poznar, ale nebyl v ideálním postavení, a tak jeho pokus zkrotil Fendrich v rukavicích.

Ve 23. minutě měli domácí další dobrou příležitost. Bartošák poslal pěkný centr na zadní tyč, tam si na hlavičku vyskočil Janetzký, ovšem Fendrich s velkými potíži dokázal jeho pokus vytěsnit na roh. Minutu na to přišla další zlínská šance. Janetzký se dostal za obranu, byl sám před gólmanem, pokusil se o kličku, která mu sice vyšla, ale míč musel předat Čanturišvilimu, u kterého akce skončila.

Zápas nabízel skvělou podívanou. Vzápětí přišla další šance ševců. Matejov se napřáhl z dálky a jeho ránu musel Fendrich vytahovat na roh. Ve 30. minutě už ale zlínské snažení dosáhlo svého vrcholu. Róbert Matejov vystihl rozehrávku na půlce, prohnal se mezi stopery Opavy a tváří v tvář Fendrichovi poslal míč kolem opavského gólmana do sítě. Ševci tak vedli 2:0.

Ve 39. minutě to zkusil ve vápně z otočky Poznar, ale jeho střela šla nad. O tři minuty později obrana hostů opět zaváhala a do úniku se dostal Džafić. Ve finální fázi ale proti němu vyběhl Fendrich a nedovolil zlínskému záložníkovi ideálně zakončit. A pak přišla 45. minuta a zaváhání zlínské obrany. Centr ze strany z kopačky Helešice propadl až do malého vápna, kde byl u balónu jako první Jan Řezníček a uklidil ho za záda Dostála. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro Zlín.

Druhý poločas už v takovém ofenzivním představením nepokračoval. Na šanci jsme čekali do 60. minuty a měla ji Opava. Centr do vápna si našel Bojana Dordiče a Dostál musel tasit další povedený zákrok. Vzápětí však zahrozili i ševci. Matejov vypálil z ostrého úhlu a jeho rána jen těsně minula opavskou bránu.

V 63. minutě zahrávali Zlínští standardku ze středu hřiště. Míče se chopil Džafić, jeho povedený centr našel před brankou Tomáše Poznara a ten přesnou hlavičkou k tyči vrátil Zlínu dvoubrankové vedení. V 71. minutě to zkusil z dálky Jiráček, ale jeho rána mířila nad. Podobně to tak na druhé straně zkoušel i Souček, ale Dostál proti jeho skákavé střele zasáhl. V 80. minutě předvedli ševci rychlou kombinační akci, na jejímž konci byl střílející Fantiš, ale Fendrich jeho pokus zpoza vápna zneškodnil v rukavicích.

Zahrozila také Opava. Po centru do vápna se míč odrazil k Žídkovi, který z hranice šestnáctky jen těsně minul břevno zlínské brány. V 88. minutě se snesl ke zlínské bráně další centr, po kterém se do

zakončení dostal Juřena a zlínský gólman se musel hodně natahovat, aby balón vytáhl na roh. Závěr utkání už si ale ševci zkomplikovat nenechali. Zápas dovedli do vítězného konce v poměru 3:1.