FC Zlín oficiální web

Ševci zakončili přípravu vítězstvím proti Zlatým Moravcům

14.07.2018

Fotbalisté Zlína mají za sebou povedenou generálku. Týden před startem Fortuna:ligy na zlínské Letné porazili ViOn Zlaté Moravce 3:0. O výhře rozhodl dvěma brankami Džafić, jednu přidal těsně před poločasem Bartošák.

FC FASTAV Zlín

3:0

2:0

jaro 6. kolo - Přípravné zápasy, 14.7.2018, 16.00 hod.
Stadion Letná

FC ViOn Zlaté Moravce

Branky: 31. a 70. Džafić, 42. Bartošák
Rozhodčí: Dubravský - Botek, Pochylý
Počet diváků: 500

FC FASTAV Zlín: Dostál – Gajič, Buchta, Hnaníček (75. Bačo) - Matejov (75. Kopečný) Podio (75. Slaměna), Traoré, Jiráček (60. Hronek), Bartošák (75. Holík) - Džafič, Beauguel (46. Železník).

FC ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Brašeň, Banovič, Ewerton, Maduka, Chren, Pleva, Duga (46. Richtárek), Dimitrijevič, Dubek, Oravik (68. Švec).

Ševci zahrozili už v první minutě, jenže zaváhání Maduky Jiráček nepotrestal. V 10. minutě už byli Zlínští k první brance blíže, ale Gajićova hlavička jen těsně minula levou tyč Chovanovy brány.

Ve čtyřiadvacáté minutě se jako blesk z čistého nebe objevil ve stoprocentní šanci Džafić. Na malém vápně se k němu dostala po několika odrazech střela Bartošáka, ovšem sám před bránou trefil pouze připraveného Chovana.

Ve 31. minutě už udeřilo. Jiráček odcentroval z levé strany a našel na malém vápně hlavu nabíhajícího Džafiće, který přesnou hlavičkou k pravé tyči překonal brankáře hostů – 1:0.

Ve 42. minutě se zlínští radovali podruhé. Centr Matejova propadl i za pomoci teče na zadní tyč k Bartošákovi, jenž si odstavil obránce a tvrdou střelou na přední tyč rozvlnil síť hostující brány – 2:0.

V úvodu druhé půle se poprvé připomněli i hosté. Centrovaný míč z pravé strany hlavičkoval Ewerton, mířil však pouze vedle. K nebezpečné střele ze střední vzdálenosti poté napřáhl Dimitrijević, jeho dalekonosnou ránu k levé tyči Dostál kryl.

V 70. minutě přišlo definitivní rozhodnutí. Po kombinaci na levé straně odcentroval Bartošák, jehož centr našel hlavu aktivního Džafiće, který důraznou hlavičkou překonal hostujícího brankáře a připsal si tak druhou branku v utkání.

Těsně před koncem ještě zahrozili hosté, ale tvrdou střelu Brašeňa Dostál vyrazil. Zlínští tak mohli začít slavit zasloužené vítězství 3:0.