FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci zvítězili v Uničově a postupují do dalšího kola MOL Cupu

28.08.2019

Svěřenci trenéra Josefa Csaplára zvítězili v Uničově vysoko 4:1 a postupují do další části poháru MOL Cup. O výhře rozhodli Zlínští již v první půli, když nejprve ve 32. minutě poslal ševce do vedení Železník, těsně před poločasem navýšil z přímého volného kupu na 2:0 Slaměna. Ve druhé půli ještě navýšil vedení Zlína Tchanturishvili a Džafić. V 65. minutě snížil za domácí Strnad.

SK Uničov

1:4

0:2

2. kolo - MOL Cup, 28.8.2019, 17.00 hod.

FC FASTAV Zlín

Branky: 65. Strnad - 32. Železník, 45. Slaměna, 48. Tchanturishvili, 80. Džafić
Rozhodčí: Vojkovský - Mojžíš, Bureš
Počet diváků: 632

SK Uničov: Kalina – Purzitidis, Bala, Můčka, Koutek – Ambrozek, Bača (K), Macháček – Strnad, Krč, Hapal, trenér: Žmolík.

FC FASTAV Zlín: Rakovan – Hnaníček, Buchta, Hlinka - Bartošák, Jiráček, Tchanturishvili, Mašek, Podio (72. Džafić) - Slaměna (69. Poznar), Železník (75. Fantiš), trenér: Csaplár.

V úvodní šanci se objevili Zlínští, ale Železník po vybídnutí Bartošáka hlavičkoval vedle. Vzápětí to zkoušeli i domácí, ale hlavička z malého vápna mířila rovněž vedle.

Po čtvrt hodině se pokoušel nachytat Rakovana domácí Krč, ale zlínského brankáře nezaskočil a míč si sebral do náruče. Vzápětí hledal Podio před bránou Železníka, ten ale bránu netrefil a po teči jednoho z obránců kopali Zlínští roh.

Rozehrávky se ujali Podio s Maškem a druhý jmenovaný našel přesně hlavu Hlinky, ten ale pouze orazítkoval břevno brány domácích.

Ve 32. minutě se již měnilo skóre. Po přihrávce Maška z levé strany uklidil míč z malého vápna do sítě domácích Železník – 1:0.

Ve 42. minutě hlavičkoval z malého vápna Koutek, bránu Rakovana ale neohrozil.

Těsně před odchodem do kabin zahrávali ševci přímý volný kop, ke kterému se postavil Slaměna a střelou do levé šibenice navýšil vedení na 2:0.

Ševci pokračovali v aktivitě i v úvodu druhé půle a byli odměněni již ve 48. minutě. Dlouhý nákop do pokutového území si zpracoval Tchanturishvili a efektními nůžkami překonal brankáře Kalinu - 3:0.

Vzápětí zahrozili i domácí, ale Ambrozek po průniku z pravé strany bránu netrefil.

Domácí se dočkali branky v 65. minutě. Komenda se dostal do pokutového území, přihrávkou před odkrytou bránu vybídl ke skórování Strnada, který touto nabídkou nepohrdl a snížil na 1:3.

V 76. minutě se nejprve hnali do brejku 2 na 1 Fantiš s Poznarem, ale domácí obránce přihrávku Fantiše vystihl. Následně to z hranice pokutového území zkoušel opět čerstvý Fantiš, jeho střelu na zadní tyč ale Kalina konečky prstů vytěsnil.

V 80. minutě sklepl efektivní patičkou Fantiš přihrávku od Maška na nabíhajícího Džafiće, jenž osamocen střelou na zadní tyč překonal domácího brankáře počtvrté  – 1:4.