FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci zvládli důležitý zápas s Příbramí a slaví první jarní výhru

06.06.2020

Poslední domácí duel v základní části dokázali Zlínští vyhrát. V souboji s polední Příbramí vybojovali vítězství 1:0, o kterém rozhodl z pokutového kopu v 39. minutě Tomáš Poznar. Zlín se tak vzdálil poslednímu sestupovému místu na rozdíl devíti bodů.

FC FASTAV Zlín

1:0

1:0

28. kolo - FORTUNA:LIGA, 6.6.2020, 16.00 hod.
Stadion Letná

1. FK Příbram

Branky: 39. Poznar z pen. ŽK: 45. Tchanturishvili, 68. Hlinka, 71. Bartošák - 35. Dramé
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch

FC FASTAV Zlín: Dostál – Cedidla (46. Bartošák), Buchta, Simerský, Matejov – Džafić, Jiráček (C), Hlinka (76. Conde), Tchanturishvili – Janetzký (63. Jawo), Poznar (88. Azatskyi), trenér: Páník.).

1. FK Příbram: Melichar – Pazdera, Kingue, Dramé, Nový – Antwi (77. Jindráček), Tregler, Polidar, Jan Rezek (C) (11. Soldát, 69. Pinc), Cmiljanović (69. Michal Škoda) – Slepička (46. Zorvan), trenér: Horváth.

Ševci začali zápas aktivně a už ve druhé minutě vybojovali rohový kop, jenž však proletěl vápnem a svého adresáta si nenašel. Chvíli na to zase zahrávali standardku ze strany hosté. Zajímavý signál ale zlínská obrana vystihla. V desáté minutě nebezpečně centroval Cedidla a Melichar měl plné ruce práce, aby míč zkrotil v rukavicích.

V sedmnácté minutě zahrávala Příbram rohový kop, po kterém se dostal ke střele z voleje na zadní tyči Cmiljanović. V dobré pozici ale vysoko přestřelil. O čtyři minuty později předvedli ševci pěknou kombinaci kolem šestnáctky, po které vybojovali roh, ale z něj nebezpečí nevzešlo. Zlín byl ale aktivnějším týmem a ve 33. minutě po další povedené kombinaci zakončoval Jiráček, ovšem střela mu nesedla a Melichar ji v pohodě pokryl.

Dvě minuta poté byla k vidění největší šance utkání. Poznar se dostal přes bránícího hráčem, z hranice vápna poslal nadýchaný centr na Čanturišviliho, který se na zadní tyči vložil do hlavičky, ale Melichar proti němu vyběhl a dokázal jeho zakončení zneškodnit.

Ve 36. minutě došlo k souboji ve vápně mezi Dramém a Poznarem. Příbramský obránce poslal zlínského útočníka k zemi a rozhodčí po zhlédnutí videa nařídil pokutový kop. Toho se chopil sám Tomáš Poznar a přesnou střelou k tyči se nemýlil. Ševci šli do vedení 1:0! Na konci první půle to ještě zkusil z dálky Nový, ale jeho pokus byl hodně nepřesný. Když se pak neujala ani standardka Jiráčka z nastaveného času, mohli domácí spokojeně odejít do šaten s vedením 1:0.

K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky došlo ve druhém poločase v 54. minutě. To si to Janetzký namířil směrem k bráně a dokázal se probít až do zakončení, kterému však chyběla přesnost. Chvíli na to zahrávali hosté roh a Dostál musel jedovatý centr odvracet do bezpečí. Minutu na to zase zahrozili ševci. Čanturišvili šel ze strany k bráně, ale do střely se mu vložil jeden z obránců a zblokoval jeho pokus na roh.

V 62. minutě mohl zvýšit na 2:0 Džafić. Cent do vápna totiž propadl až na zadní tyč, kde bosenský záložník ve skluzu zakončoval a jeho střela orazítkovala tyčku. Ovšem tyčka byla k vidění hned i na druhé straně. Antwi se opřel z dálky do míče a jeho technická střela po zákroku Dostála zabrnkala na břevno.

V 75. minutě pálil z voleje po rohovém kopu Matejov, ale jeho rána zpoza vápna trefila jen hráče v šestnáctce. O pět minut později zahrávali ševci další roh a k odraženému míči se dostal za vápnem Bartošák. Natáhl ke střele a ta proletěla nebezpečně blízko kolem tyče. V 83. minutě dostal míč do sítě Čanturišvili, ale kvůli ofsajdu byla radost Zlínských předčasná. Krátce na to hlavičkoval ve vápně Pinc a jeho střela minula bránu jen o kousek. Závěr zápasu byl ještě napínavý, ale ševci už si tři body vzít nenechali. Příbram doma zdolali 1:0.