FC Fastav Zlín oficiální web

Ševci zvládli i druhý zápas skupiny o záchranu a na baráž mají náskok již šest bodů

23.06.2020

Zlínští zůstávají po dvou duelech skupiny o záchranu stoprocentní. Po Opavě si doma poradili i s Příbramí a jejich šance na vyhnutí se baráži se opět zvýšila. O jedinou branku zápasu se postaral z penalty kapitán Tomáš Poznar. A jelikož Karviná remizovala s Opavou, mají nyní ševci na baráž náskok šest bodů.

FC FASTAV Zlín

1:0

0:0

32. kolo - FORTUNA:LIGA, 23.6.2020, 17.30 hod.
Stadion Letná

1. FK Příbram

Branky: 62. Poznar ŽK: 51. Dramé, 89. Díl
Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock

FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov, P. Buchta, Simerský, Bartošák – Džafić (64. Fantiš), Hlinka, Conde (46. Jiráček), Tchanturishvili (90. Cedidla) – Janetzký (72. Jawo), Poznar (C) (90. Bačo), trenér: Páník.

1. FK Příbram: Melichar – Kvída (70. Slepička), Kingue, Dramé, Cmiljanović – Polidar, Tregler, Michal Škoda (56. Pazdera), Jan Rezek (C) (70. Díl), Zorvan (82. Kleščík) – Jindráček (55. Antwi), trenér: Horváth.

Ve třetí minutě se Zlínu rýsovala zajímavá šance. Matejov poslal po lajně Janetzkého, ten odcentroval před branku, kde míč líznul hlavou Poznar, ale byl v záklonu a nepodařilo se mu ho umístit do prostoru brány.
Další dobrá příležitost přišla ve dvanácté minutě. Ševci šli do rychlého protiútoku, který táhl Čanturišvili. Chvíli váhal a pak za vápnem natáhl ke střele, které orazítkovala tyč příbramské brány.

V šestnácté minutě zahrávali ševci roh, po kterém se do zakončení tlačil Poznar, ale míč o kousek minul. Ve 24. minutě poslal Conde centr před šestnáctku, ten prodloužil hlavou směrem k bráně Poznar, který ve skluzu tečoval balón, překonal i Melichara, ale těsně před brankovou čárou zachraňoval situaci jeden ze stoperů. Rozhodčí navíc vzápětí pískl Poznarovi útočný faul.

O tři minuty později předvedli ševci krásnou kombinační akci, po které vnikl do vápna Bartošák, elegantně obešel obránce, vystřelil, ale Melichar jeho ránu vyrazil na roh. Zlín byl aktivnějším týmem a ve 32. minutě byla k vidění další příležitost. Džafić nacentroval před bránu, tam měl čas i prostor k zakončení hlavou Poznar, ale bránu o kousíček minul.

Ve 43. minutě to zkusil přes obránce Janetzký. Svou střelu propasoval mezi nohama obránce, ale Melichar byl připraven a míč pohotovým zákrokem vyrazil. První poločas tak skončil za stavu 0:0.

Druhé půle dlouho nic nenabízela. Příbram se stáhla a Zlínští se těžko prosazovali do šance. Až v 61. minutě dostal míč do vápna Bartošák, udělal kličku Pazderovi, který ho však fauloval a rozhodčí odpískal pokutový kop. Toho se zmocnil kapitán Tomáš Poznar a umístěnou střelou k tyči se tradičně nemýlil. Ševci tak vedli 1:0.

Zlínští byli po vstřelené brance opatrnější a dva nebezpečné centry před bránu musel odvracet Jawo. V 81. minutě střílel ve vápně přes obránce Poznar, ale jeho technickou střelou vytlačil Melichar do zámezí. Vzápětí měli ševci další protiútok. Balón táhl Poznar, předal ho na vzdálenější tyč Fantišovi, který byl v dobré pozici, ale než si skákající míč zpracoval, stačil se k němu vrátit obránce a zblokovat jeho pokus na roh. Závěr ještě nabídl drama, ale Zlín své těsné vedení uhájil. Ševci tak porazili Příbram 1:0 a udělali další důležitý krok k záchraně.