FC Fastav Zlín oficiální web

Ševcům zápas proti Karviné nevyšel

24.08.2019

V rámci sedmého kola Fortuna:Ligy přijela na zlínskou Letnou Karviná. Duel proti poslednímu celku tabulky však domácí výsledkově nezvládli. Po prvním poločase prohrávala Csaplárova družina 0:1, ovšem na začátku druhé půle byl vyloučen Azatskyi a od té doby to šlo se Zlínem z kopce. Karviná se rozstřílela a utkání nakonec skončilo prohrou 1:4.

FC FASTAV Zlín

1:4

0:1

7. kolo - FORTUNA:LIGA, 24.8.2019, 17.00 hod.
Stadion Letná

MFK Karviná

Branky: 90. Jiráček - 11. Bukata, 59. Hanousek, 64. Petráň, 77. Puchel ŽK: 26. a 52. Azatskyi, 58. Tchanturishvili, 84. Jiráček ČK: 52. Azatskyi
Rozhodčí: Franěk – Moláček, Vitner
Počet diváků: 3514

FC FASTAV Zlín: Dostál – Hlinka, Buchta, Azatskyi – Fantiš (74. Cedidla), Mašek, Jiráček, Podio (55. Tchanturishvili), Džafić – Janetzký (65. Železník), Poznar, trenér: Csaplár.

MFK Karviná: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Ba Loua, Janečka, Marek Hanousek, Bukata (78. Smrž), V. Vukadinović (34. Puchel) – Petráň (90. J. Šašinka), trenér: Straka.

První ohrožení branky jsme viděli v osmé minutě hry, když se hostující Petráň rozběhl středem hřiště, kousek za velkým vápnem napřáhl ke střele, která se otřela o tyč zlínské brány. O dvě minuty později se ukázali směrem dopředu výrazněji i Zlínští. Podio pěkně uvolnil Džafiče, který na kraji šestnáctky zasekl a pokusil se poslat míč na vzdálenější tyč. Bránu ale minul.

Ve dvanácté minutě rozjeli hosté poměrně nenápadnou akci podél lajny. Odtud přišel centr na úroveň penalty, do hlavičky se opřel Martin Bukata a svůj pokus umístil ke vzdálenější tyči Dostála. Byl z toho gól a Karviná rázem vedla 1:0. Chvíli na to se snažili ševci odpovědět, ale střela Maška i Džafiče skončila jen na obráncích Karviné. Poté posílal nebezpečný střílený centr před bránu Hlinka, ale oba domácí hráči ho o kousek minuli.

Vzápětí ale byla k vidění zase obrovská šance na straně hostů. Za zlínskou obranu se dostal Vukadin Vukadinovič, který šel sám na Dostála. Ten si vyběhl, bývalý zlínský fotbalista se ho pokusil obstřelit lobem, ale naštěstí pro Zlín jeho pokus skončil kousek vedle tyče. Ve 24. minutě se v obrovské šanci ocitl Mašek. Tomu naservíroval pas před bránu Džafič, ale Hrdlička proti zlínskému střelci vyběhl a míč skončil na jeho těle.

Pak po rozehraném rohu zkusil střelu z dálky Hlinka, ale jeho pokus ztečoval obránce Karviné na další roh. Ve 37. minutě měl velkou šanci Poznar. Dostal se za obranu Karviné, pokusil se zakončit lobem podél gólmana, ale neúspěšně. Pak měl dobrou šanci také Janetzký. Ten si několikrát pokopl v šestnáctce balón, až se rázem octil až před bránou, kde však z blízkosti trestuhodně přestřelil. Ve 44. minutě připravil šanci pro Janetzkého Fantiš. Zlínská osmašedesátka zakončovala na malém vápně z otočky, ale do střely mu vložil nohu obránce a srazil ránu na roh. Ševci v byli v druhé půli prvního poločasu lepším týmem, ale gól nedali, a tak se do šaten šlo za stavu 1:0 pro hosty.

Pro Zlínské nezačal druhý poločas vůbec dobře. V 53. minutě totiž fauloval Azackij a rozhodčí mu udělil žlutou kartu. Jelikož už jednu měl, tak vzápětí viděl červenou a musel jít do sprch. Ševci tak od této chvíle hráli v oslabení. Další rána pro Zlín přišla v 59. minutě. Centr ze standardky propadl do vápna, tam se dostal na zadní tyč, kde ho do odkryté sítě doklepl Marek Hanousek. Bylo to 2:0 pro hosty a se Zlínem to nevypadalo vůbec dobře.

Bylo však ještě hůř. V 64. minutě šla totiž Karviná do vedení 3:0. Ba Loua si to od postranní lajny namířil až k té brankové, poslal přihrávku před branku, kde se ke střele dostal Michal Petráň a ten neměl problém uklidit míč do sítě. Třetí gól už ševce definitivně zlomil. Karviná však byla v pohodě a při chuti, takže v 77. minutě přidala už svou čtvrtou trefu zápasu.

Erik Puchel dostal přihrávku napříč hřištěm, na hranici vápna napřáhl k ráně a střelou na bližší tyč překvapil Dostála, kterému propadl míč pod rukou a skončil v síti. Zápas se pak víceméně už jen dohrával. Karviná držela pohodlné vedení a Zlínští to už měli hodně těžké. V závěru tak aspoň kosmeticky upravil skóre kapitán ševců Petr Jiráček. Ten z velké dálky v nastaveném čase poslal ránu, která krásně zapadla do šibenice hostující brány. Utkání tak skončilo prohrou Zlína 1:4.