FC Fastav Zlín oficiální web

Tisková konference před startem jarní části sezony: Kádr je ustálený, jsme rádi že se do něj dostávají i mladí hráči


13.02.2020


Na Letné dnes proběhla tradiční tisková konference před startem jarní části FORTUNA:LIGY. Mluvilo se nejen o ambicích na nadcházející část sezony, ale i o změnách v kádru nebo aktuální situaci okolo stadionu. Tiskové konference se zúčastnil generálním manažer Zdeněk Grygera, trenér A týmu Jan Kameník a ředitel klubu Leoš Gojš.

Na úvod si vzal slovo Zděněk Grygera, jenž zhodnotil aktuální situaci okolo týmu. „Kádr je ustálený, jsem rád, že se do něj dostávají i mladí hráči. Jako příklad dávám Hrdličku, ke kterému samozřejmě stabilně patří už Kolář, Hellebrand nebo Cedidla,” řekl.

„Je možné, že dojde ještě k nějakému zúžení kádru. Díváme se taky na propojitelnost s naším B-týmem, který hraje MSFL,“ doplnil generální manažer klubu.

Zimní přípravu poté hodnotil trenér Jan Kameník. „Hodnocení je celkově pozitivní, jen záleží na tom, jak se nám natrénované věci podaří přenést do soutěžních zápasů. Na začátek jarní části sezony se těšíme,“ hodnotil nejmladší trenér FORTUNA:LIGY, který nastínil i možnosti základní sestavy v prvním jarním utkání.

„Do základní sestavy má hodně blízko Lamin Jawo, u kterého převažuje kladné hodnocení. Od Dominika Simerského si slibujeme zkušenost. Davis Ikaunieks bude nejspíše na sobotu připravený, Oumar Conde by mohl být příslibem do budoucna. Pedro Martínez by nám měl přinést určitou kreativitu, v jeho případě jde o nahrazení Pabla Podia,“ hodnotil hlavní kouč.


Cílem je první desítka

Trenéra ševců nechává chladným i nominace Martina Cedidly a Jana Hellebranda na reprezentační sraz U19 ve Španělsku, který je plánován v termínu mezi dvěma úvodními duely jara. „Účast Cedidly na reprezentační akci pro nás není žádnou překážkou, ba naopak. Je to radost,“ uvedl Jan Kameník.

„Kádr je dnes tak stabilní a vyvážený, že má na to se odrazit a dívat v tabulce spíše nahoru,“ nastínil ambice pro jarní část Zděněk Grygera a dodává: „Nejdříve se dívám nahoru a potom dolů. Cíl musí být jasný, chceme se dostat do první desítky, abychom se vyhnuli zápasů, které mohou znamenat boj o záchranu,“ přidal svůj pohled Jan Kameník. 


O budoucnosti stadionu rozhodne město

Ke konci tiskové konference promluvil ředitel klubu Leoš Gojš, který zrekapituloval majetkové změny stadionu Letná „Do konce volebního období 2022 by město chtělo formou vytvoření výhledové studie vyřešit otázku, zda zrekonstruovat původní stadion, nebo postavit nový,” upřesnil situaci Leoš Gojš.

„Prvního ledna letošního roku byl stadion převeden na statutární město Zlín. První krok je tedy za námi. Město nám uvolnilo 6 milionů korun na ty nejnutnější opravy,” přiblížil. 


Co všechno zaznělo na tiskové konferenci? Více zjistíte na našem klubovém kanále FASTAV TV. 


Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

#KlubZVRPB
1.SK Sigma Olomouc339131140
2.FK Teplice339111338
3.FC Fastav Zlín33961833
4.MFK Karviná335121627
5.Slezský FC Opava335101825
6.1.FK Příbram33672025