U17 pokračuje ve vítězném tažení, žáci bodovali naplno v Opavě

LEKCE Z EFEKTIVITY – U19 PODLEHLA V KARVINÉ

MFK KARVINÁ U19 – FC FASTAV ZLÍN U19  2-1 (1-1)

Branky: 6. a 85. Pisarek – 26. Kolář Jakub

Sestava: Číž – Maršálek, Štěpánek, Kolář Jan, Sklenář, Váňa, Slaměna, Gerža, Kolář Jakub, Novák (77. Strachoň), Tkadlec (86. Cedidla)

Když v 6. minutě domácí Pisarek hlavičkou otevřel skóre utkání, nikdo asi nečekal, že v dalším průběhu to bude naše mužstvo, kdo na dlouhou ovládne dění na hřišti. Vyrovnání, které přišlo v 27. minutě po rohovém kopu, předcházely tři velké šance Filipa Nováka. Bohužel, zůstaly nevyužity, a i když i nadále jsme měli více ze hry, na ukazateli skóre svítil nerozhodný stav. Ve druhém poločase se obrázek hry příliš nezměnil, do šancí jsme se opět dostávali, ale muška zůstala vychýlená nebo domácí podržel brankář Neuman. Vítr z plachet nám pak vzal v 85. minutě opět Pisarek, který zakončil ojedinělou akci karvinských fotbalistů: 1-2.

Trenér Matějíček:

„Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání na hřištích soupeře, bohužel nehraje se na krásu, ale na góly. Domácí byli efektivnější, a proto zaslouženě vyhráli.“

BRANKÁŘ KŘEPELA OPĚT KOUZLIL PŘI PENALTÁCH

MFK KARVINÁ U17 – FC FASTAV ZLÍN U17  1-1 (1-1), p. k. 1-3

Branky: 30. Klepáček – 18. Hrdlička p.k.

Sestava: Křepela – Šanda (51. Hruška), Kadrle, Podhajský (48. Drábek), Hellebrand, Staněk, Strachoň, Němeček, Hrdlička, Cedidla, Slovák

I mladší dorostenci si vypracovali velké množství šancí, zejména ty ve druhém poločase volaly po gólu, ale o vítězství nakonec rozhodli až po střelbě pokutových kopů. Brankář Křepela zneškodnil hned tři pokusy karvinských hráčů, a přihrál tak našim barvám dva důležité body.

Dorostenci U18 nezvládli závěry obou poločasů

1.SK PROSTĚJOV U19 – FC FASTAV ZLÍN U18  2-0 (1-0)

Sestava: Lebánek – Matyáš, Kadla (80. Kopilec), Kaláb, Kvěťák, Šiška, Blanař (76. Hořák), Uhřík, Vozník, Pešek (54. Pavlis, 88. Bobčík), Sotolář

Smolný zápas odehráli dorostenci v Prostějově. Přestože si vytvořili šance ke skórování, do kabin odcházeli v poločase spokojenější domácí. Dokázali totiž skórovat z poslední akce, po které rozhodčí ukončil první půli. I v druhé půli jsme se tlačili za vyrovnáním, ale tento víkend nám nebylo napříč kategoriemi příliš přáno. Branku jsme nevstřelili, naopak v závěru domácí pojistili své vedení Jašíčkem na 2-0.