FC Fastav Zlín oficiální web

V úvodním utkání zimní přípravy porazili ševci Zlaté Moravce

12.01.2019

V prvním přípravném utkání v roce 2019 hostili Zlínští na umělé trávě sportovního areálu Vlastislava Marečka slovenské Zlaté Moravce. Trenér Michal Bílek vyslal do první půle zlínské naděje Cedidlu a Jana Hellebranda, kteří odehráli celý první poločas. Zlínští šli do vedení po hodině hry brankou Gajiće, na konečných 2:0 zvýšil v 82. minutě Železník.

FC FASTAV Zlín

2:0

0:0

zima 1. kolo - Přípravné zápasy, 12.1.2019, 11.00 hod.
Fotbalový areál Vlastislava Marečka

FC ViOn Zlaté Moravce

Branky: 60. Gajić, 82. Železník

FC FASTAV Zlín: 1.  Poločas: Šiška – Bačo, Buchta, Cedidla – Bartošák, Podio, Hellebrand, Slaměna, Hronek – Jakubov, Vyhnal. 2.  Poločas: Dostál – Gajić, Bačo, Hnaníček – Jiráček, Slaměna, Džafić, Holík, Matejov – Železník, Poznar. Trenér: Bílek.

FC ViOn Zlaté Moravce: Krnáč - Gogley, Práznovský, Nikolič, Chren, Karlík, Rychtárech, Brašeň, Švec, Dubek, Chovan, Meszáros, Valovcan, Dimitrijevič, Rolinec, Tkáč, Beseda, Duga

Zlínští vstoupili do utkání šancí Bača, ten ale hlavou usměrnil Podiuv centr z přímého kopu jen do boční sítě. Ve 12. minutě hledal Vyhnal před bránou Hronka, ten ale také rozvlnil pouze boční síť hostující brány.

Zatím největší šance utkání přišla téměř po půl hodině hry. Vyhnal se ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři, který ho ale vychytal a střelu z blízka vyrazil na roh. Vzápětí přízemní centr Hronka našel opět aktivního Vyhnala, ten ale ve vyložené šanci trefil pouze brankáře. Po první půli tak byl stav bez branek.

V úvodu druhé půle zahrozili také hosté, ale únik za zlínskou obranou zlikvidoval Dostál. Po čtvrt hodině druhé části už šli do vedení domácí. Po centru Džafiće hlavičkoval Poznar pouze do břevna, míč ale do odkryté brány uklidil Gajić – 1:0.

O minutu později zakončoval ze střední vzdálenosti Džafić, ale jeho dalekonosná střela jen těsně minula hostující bránu. Tlak Zlínských pokračoval a do samostatného úniku se dostal Poznar, místo zakončení se ale rozhodl hledat dobíhajícího Železníka, před tím však hostující obrana stačila míč odklidit.

Ševcům nezafungovala ofsajdová past, když se zapomněl Gajić, ale útočník hostů si vylámal zuby na výborném Dostálovi. V 82. minutě se opět ocitli v šanci domácí ševci a tentokrát nezaváhali. Po centru Holíka hlavičkoval k tyči Železník a poslal Zlínské do dvoubrankového vedení.