FC Fastav Zlín oficiální web

Ve druhém přípravném utkání porazili Ševci slovenskou Sereď

18.01.2020

Svěřenci trenéra Jana Kameníka si ve druhém přípravném utkání poradili na zlínské Vršavě se slovenskou Seredí. Ševci šli do vedení v 11. minutě, když se po rohovém kopu prosadil Janetzký, ve druhém poločase navýšil na 2:0 Poznar. V 84. minutě sice snížil hostující Doboš, ale Zlínští už větší drama nedovolili a vítězství 2:1 si uhájili.

FC FASTAV Zlín

2:1

1:0

zima 2. kolo - Přípravné zápasy, 18.1.2020, 11.30 hod.
Fotbalový areál Vlastislava Marečka

ŠKF Sereď

Branky: 11. Janetzký, 56. Poznar - 84. Doboš
Rozhodčí: Julínek

FC FASTAV Zlín: Rakovan (46. Dostál) – Bačo, Buchta, Cedidla, Bartošák (60. Jiráček), Adekuoroye, Hlinka (60. Hellebrand J.), Matejov (46. Kolář), Janetský (60. Jiráček), Džafič (46. Nečas), Poznar (60. Fantiš), trenér: Kameník.

ŠKF Sereď: Penksa – Slaninka, Hučko, Michalík, Dabó – Morong, Rorič, Sumský, Iván – Špehar, Louka

Utkání v mrazivém počasí rozehráli lépe Zlínští. Nejprve to zkoušel střelou na zadní tyč Džafić, poté trefil břevno hostující brány po krásné dalekonosné střele Hlinka.

Úvodní branka zápasu přišla ve 23. minutě, když přesný centr Džafiće od rohového praporku zužitkoval přesnou hlavičkou Janetzký – 1:0.

Ve 35. minutě mohlo přijít vyrovnání, ale na zadní tyči volný Špehar brankáře Rakovana nepřekonal.

Úvod druhého poločasu vyšel opět Zlínským. Vakho napřáhl ke střele z hranice pokutového území a trefil pouze tyč hostující brány, úspěšný byl až dorážející Poznar - 2:0.

V 75. minutě střílel po kombinaci na pravé straně Nečas na zadní tyč, ale jeho dobře mířená střela brankáře nepřekvapila. Aktivní Nečas to zkoušel znovu o čtyři minuty později, ale jeho tvrdá střela z šestnáctky mířila pouze do náruče brankáře.

V 84. minutě se připomněli i hosté a připsali si branku, která znamenala snížení. Centr Juraškina z pravé strany totiž našel Dobose, jehož nejprve výborným zákrokem vychytal Dostál, na jeho dorážku už byl ovšem zlínský brankář krátký – 2:1.

Dobos se v poslední minutě pokoušel o vyrovnání, ale volný prostor před sebou nezužitkoval úspěšně a jeho střela mířila pouze vedle pravé tyče. Ševci si tak první vítězství v přípravě vzít nedali a nad slovenskou Seredí zvítězili 2:1.