FC Fastav Zlín oficiální web

Zlínští přetlačili Teplice a slaví zisk tří bodů

09.08.2019

Ševci před kamerami ČT2 vyzvali doma Teplice a diváci dlouho viděli remízový zápas bez branek. Nakonec se ale gólu přece jen dočkali. V 87. minutě rozhodl o výhře Zlína střídající Jakub Janetzký. Ševci si tak připsali svou druhou výhru v sezoně a na kontě nyní mají šest bodů.

FC FASTAV Zlín

1:0

0:0

5. kolo - FORTUNA:LIGA, 9.8.2019, 18.00 hod.
Stadion Letná

FK Teplice

Branky: 87. Janetzký ŽK: 45. Nečas, 81. Hlinka - 30. Vondrášek, 43. P. Mareš, 53. Shejbal
Rozhodčí: Ginzel – Kotík, Batík
Počet diváků: 3198

FC FASTAV Zlín: Dostál – Hlinka, Buchta, Azatskyi – Fantiš, Jiráček, Nečas (64. Janetzký), Mašek (90. Železník), Podio (81. Slaměna) – Džafić, Poznar, trenér: Csaplár.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, P. Mareš – Žitný, Ljevaković (68. Trubač), Kodeš (88. Čmovš), Moulis (46. Kučera) – Hora, J. Mareš, trenér: Hejkal.

Ve druhé minutě zahrávali hosté standardku ze strany. Centr přiletěl do pokutového území, lehce ho zasáhl Shejbal, ale jeho pokus šel mimo. V šesté minutě pak podobnou situaci měli na druhé straně ševci, ale centr do vápna zachytil Grigar. V deváté minutě přiletěl dlouhý lob do vápna, kde se po míči natahoval Mašek, ale pas byl na něj příliš dlouhý.

V patnácté minutě se dostal za obranu ševců Mareš a z boku prověřil připravenost Dostála. Ten míč vyrazil a akce hostů pokračovala. Před branku přiletěl další centr ze strany, po kterém se hlavou natahoval Hora, ale balón minul. Kdyby ne, zřejmě by neměl problém ho poslat do sítě. Zápas příliš pohlednou podívanou nenabízel. Ve 27. minutě to tak zkusil z dálky Mareš, ale jeho pokusu scházela přesnost.

Pak se připomněli i ševci. Ve 29. minutě přihrál na kraj vápna Fantiš, tam si míč přebral Džafić, poslal ho před bránu, kde se k zakončení protlačil Mašek, ale byl už příliš blízko brankáři, kterého tak trefil do hrudi. Ve 32. minutě byl na kraji šestnáctky faulován Nečas a ševci zahrávali přímý kop z dobré pozice. Přímo ohrozit branku se pokusil Hlinka, který chtěl poslat střelu k bližší tyči gólmana, ale jeho pokus šel pouze do zdi.

O minutu později pak Podio naservíroval pěkný centr na Maška, jenž se pokusil vrátit míč na dobíhajícího Poznara, ale balón skončil v rukavicích Grigara. Na konci poločasu zahrávali Zlínští další standardku. Mašek poslal od lajny míč do vápna, ale tam nikoho ze spoluhráčů nenašel. První půle tak skončila bez branek 0:0.

Na začátku druhého poločasu zahrozily jako první Teplice. Kodeš zakončoval z boku, byl blízko branky, ale jeho střela neměla gólové parametry a Dostál ji celkem v pohodě zlikvidoval. V padesáté minutě dával Mašek přihrávku pod sebe, ke střele z první se odhodlal z dálky Hlinka, ale ten bránu vysoko přestřelil.

V 52. minutě našel Džafić ve vápně Poznara, ten si udělal tělem prostor pro míč, ale jeho střelu z otočky zblokoval obránce tělem. O chvíli později Tomáš Poznar míč do sítě skutečně dostal, ale jeho radost neměla dlouhého trvání, jelikož po konzultaci s videem byla branka odvolána pro ofsajd. V 59. minutě se ke střele z otočky protlačil Jakub Mareš, ale Dostál by pohotově na zemi a jeho pokus zlikvidoval.

V 65. minutě vytvořil Kučera šanci pro Žitného, jenž se na hranici vápna dostal ke střele, ale tu zlínská obrana ztečovala na roh. Chvíli na to měl na druhé straně šanci Džafić. Ten z boku běžel na bránu, pokusil se poslat míč po zemi do sítě, ale Grigar byl na zemi včas a jeho pokus zlikvidoval. V 70. minutě se ve velké šanci ocitl střídající Janetzký, který šel středem proti Grigarovi. Ten si ale vyběhl a zlínský záložník svůj pokus namířil přímo do něj.

V 78. minutě přiletěl centr do vápna, kde se k hlavičce protlačil Jiráček, ale jeho pokus šel mimo. V 82. minutě se do míče opřel z první Poznar, ale jeho rána šla nad. O dvě minuty později měli dobrou příležitost hosté. Žitný byl z boku proti Dostálovi, ale zlínský gólman ho v dobré pozici dokázal vychytat.

V 87. minutě pak ševci konečně svůj tlak přetavili v gól. Centr na stranu prodloužil Fantiš na Jakuba Janetzkého, který už ve vápně neměl problém nasměřovat balón za záda Grigara. Zlín se tak dostal do vedení, které ještě musel bránit v pětiminutovém nastavení. To se ševcům povedlo, a tak si ze zápasu odnáší vítězství 1:0.