FC Zlín oficiální web

Ztracené body s Bohemians se pokusí Zlín získat na Spartě

02.05.2018

Po smolné remíze v domácím zápase s Bohemians 1905 čeká ševce už v pátek další kolo HET ligy. Soupeřem Zlína bude na Letné, ovšem té pražské, Sparta Praha. Tým, který hraje hluboko pod očekáváním fanoušků, expertů, ale i samotného vedení a hráčů. Utkání vysílá živě ČT Sport.

Spartě patří v ligové tabulce pátá příčka, když v šestadvaceti duelech uhrála třiačtyřicet bodů při skóre 39:24. Pražanům se nedaří hlavně v druhých poločasech, kde ztratili už plno dobře rozehraných zápasů. Tím nejvýraznějším bylo určitě derby proti Slavii, kdy Sparta vedla v prvním poločase 3:0 a duel nakonec skončil výsledkem 3:3. Sparťané sbírají body především doma, kde jsou druhým nejlepším týmem ligy. Ve třinácti duelech zde uhráli třicet bodů a prohráli jen jednou.

V minulém kole Sparta nečekaně zaváhala, když prohrála na hřišti předposledního Baníku Ostrava 2:3 a v tabulce si o jedno místo pohoršila. Tým kouče Pavla Hapala má tak o motivaci postaráno. Nejlepším střelcem Pražanů je s osmi góly Josef Šural, následovaný šesti gólovým Václavem Kadlecem. O pět branek se pak postarala zimní posila Nicolae Stanciu. V kádru bychom našli spoustu skvělých fotbalistů. I proto jsou špatné výsledky Sparty tolik překvapující.

Co se týká vzájemných ligových duelů Zlína a Sparty, tak nebude překvapením, že navrch má pražský celek. Z pětadvaceti zápasů dokázala Sparta hned třináctkrát zvítězit. Zlín se radoval ze tří bodů šestkrát a šestkrát také nabídlo utkání remízový stav.