FC Fastav Zlín oficiální web

Róbert Matejov po utkání se SønderjyskE


30.01.2019


Ani ve druhém utkání na tureckém soustředění si Zlínští nepřipsali vítězství. Róbert Matejov se v utkání objevil v jedné z mála slibných příležitostí. V rozhovoru mluví nejen o svém pohledu na zápas, ale taky o proměňování šancí nebo o novém trenérovi. 

Jak bys popsal dnešní zápas?
První poločas, který jsem hrál, musím uznat, že soupeř byl silnější na míči. Lépe kombinovali, vytvořili si možná dvě, tři šance. Přesto, že soupeř byl víc na míči, tak jsme si dokázali vytvořit několik šancí na gól. Možná, že rozhodčí odpustil pokutový kop proti soupeři. Druhý poločas jsem už neviděl, protože jsem střídal a šli jsme se schovat do tepla, abychom neprochladli ještě víc, než někteří jsme. 

Co chybělo k lepšímu výsledku?
Myslím si, že budou zápasy, kdy nebudeme tolik na míči. Když si potom přesto dokážeme vypracovat nějaké šance, o to víc se musíme koncentrovat, abychom je proměnili. Příště by nás to mohlo ještě více mrzet. 

Čím si vysvětluješ nižší číslo v kolonce vstřelených branek v Turecku oproti zápasům v domácím prostředí? 
Je to o té koncovce. Šance jsme si vypravovali v obou zápasech, a to i stoprocentní, takže na tom ještě musíme zapracovat. Není to jen o útoku, ale i o obraně. Když se nedaří dát gól, o to víc bychom měli pracovat v obraně a neinkasovat. 

Hraje v tom roli i přechod na přírodní trávu?
To nevím. Ty terény, když tu každý den prší, jsou úplně bahnité, takže jsou těžké na běhání. Soupeř to měl ale stejně, a dvakrát jsme prohráli, takže na to se vymlouvat nemůžeme. 

Jaký to byl soupeř? 
Asi bych je přirovnal k Dukle Praha, kterou jsme znali v minulých sezonách. Hráli kombinačně, po zemi, krátké přihrávky na jeden nebo dva dotyky. Přišlo mi to v jejich podání tak jednoduché, věděli o sobě navzájem. 

Jak moc tě znervózňují poslední dva nepovedené výsledky? 
Každý prohraný zápas mrzí, i když je to stále jen příprava. Horší by to bylo, kdybychom nezachytili úvod jara, proto se musíme poučit. 

Je poznat rozdíl ve hře nebo taktice po výměně trenéra? 
Nový trenér nám zatím ponechal systém, který jsme hráli celý podzim. Ten nám, si myslím, celkem vyhovuje, takže tam se to nějak extra nezměnilo. Každý trenér má svoje myšlenky, metody, takže i on se nám snaží ty svoje myšlenky na trénincích dostat do hlavy, abychom byli ještě silnější mužstvo. 

Je lepší, že už se o poločase jedenáctky tolik nemění?
Máme dost úzký kádr a ještě k tomu někteří hráči nejsou stoprocentní, takže bychom ani dvě jedenáctky dohromady ani nedali. Doufám, že do začátku sezony budeme už všichni fit. 
 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

#KlubZVRPB
1.SK Sigma Olomouc339131140
2.FK Teplice339111338
3.FC Fastav Zlín33961833
4.MFK Karviná335121627
5.Slezský FC Opava335101825
6.1.FK Příbram33672025