FC Fastav Zlín oficiální web

Střelec vyrovnávací branky Robert Matejov: Sedlo mi to a padlo to tam, jsem šťastný


21.07.2018


Ve Zlíně byl k vidění divoký zápas. Diváci si už v prvním kole vychutnali pořádnou dávku fotbalovosti. Ševci prohrávali v 64. minutě 2:0, avšak gólem v poslední minutě se podařilo dokonat obrat. Jak hodnotí dnešní zápas střelec vyrovnávací branky Robert Matejov?

V druhé půli jste rozjeli výraznou útočnou sílu, kde se to ve vás vzalo?
V poločase jsme prohrávali 1:0. V kabině jsme si řekli, že nemáme co ztratit. Vsadili jsme na útok a všichni jste viděli, že jsme tam měli jednu šanci za druhou. Lítal tam jeden centr za druhým, ale bohužel Boleslav nám dala z jediného brejku na 0:2. Jsem rád, že jsme nesložili zbraně a dokázali to ještě otočit. 

Střela před vyrovnávacím gólem ti sedla. Věděl jsi, kam to chceš trefit?
Někdo tam odhlavičkoval centr přímo ke mně na hranici pokutového území. Já jsem si míč zpracoval a věděl jsem, kde to chci trefit. Tušil jsem, že to brankář bude čekat spíš na bližší tyč, tak jsem se mu to snažil trefit do protipohybu. Sedlo mi to a padlo to tam, jsem šťastný. 

Cítíš, že ten tým má opravdu tak ofenzivní sílu? Můžete tak hrát v každém zápase?
Já doufám, že v tom budeme pokračovat, ale budu rád, když nebudeme muset v každém zápase dohánět takové manko. Ukázali jsme, že sílu máme a máme na čem stavět. Snad nás to do dalších zápasů nabudí.

Nová posila Tomáš Poznar vám pomůže?
Určitě. Bylo vidět, že pracoval pro tým, rval se. Já si myslím, že nám určitě pomůže. 

Jak se ti hraje na halfbeku?
Hraju většinou z kraje, takže není to tolik jiné. Je to náročnější, musíte hodně útočit, zavírat tam prostory, když jde z druhé strany centr. Musíte hrát beka a ještě útočit. Navíc to dnešní počasí to velmi stěžovalo. Bylo to náročné. 

Ukázalo dnešní utkání něco o vaší předsezonní síle týmu?
Já si myslím, že už v přípravě jsme odehráli dobré zápasy s kvalitními soupeři, ve kterých jsme byli vyrovnaným nebo i lepším celkem. Nemáme důvod se něčeho bát, jsem rád, že jsme to dnes dokázali. Výhra v prvním kole je velmi důležitá a uvidíme, jak to půjde dál.

První půle nebyla tak dobrá, co jste museli zlepšit do druhého poločasu?
Zaspali jsme začátek. Nechali jsme si vstřelit gól. Měli jsme tam nějaké náznaky, centry do vápna a podobně, ale až v tom druhém poločase se to otočilo a dokonali jsme obrat. 

Myslíte třeba i teď na kapitána, který se zranil?
Jsem hrozně zklamaný z toho, co se Lukymu stalo. Uvidíme, jak dopadne na vyšetření u lékaře. Doufám, že bude brzo fit a že to nebude nic vážného. Všichni jsme zůstali opaření, když musel střídat, protože víme, že s tím kotníkem měl už dříve problémy. Vítězství je i pro něj.

 

Podkategorie

Příští utkání

Tabulka FORTUNA:LIGA

#KlubZVRPB
1.SK Sigma Olomouc339131140
2.FK Teplice339111338
3.FC Fastav Zlín33961833
4.MFK Karviná335121627
5.Slezský FC Opava335101825
6.1.FK Příbram33672025